Tamního Honemsem, který proběhl jako v pořadí šestý ročník vzpomínkového Memoriálu Pavla Holíka, se zúčastnilo jednadvacet sestav.

Z toho deset domácích extraligových, šest sestav z nižších soutěží, z toho i tři přerovské.

Zajímavostí byla také účast tří novopečených mistrů světa z prosince 2012, slovenských reprezentantů Jana Brutovského, Richarda Makara a Patrika Peruna, kteří hráli za české extraligové týmy.

O prestiž tak nebylo nouzi. V rámci základní části turnaje včetně redukovaného osmifibnále se odehrálo 53 utkání.

Ze zápasových konfrontací vzešel jako vítěz tým Vsetína ve složení Patrik Perun, Jan Brutovský, Lumír Gebel, kteří tak obhájili své loňské prvenství.

Ve finalovém zápase prakticky nedali svému soupeři, celku úřadujících českých mistrů z Modřic B šanci a vyprovodili je výsledkem 10:3, 10:3.

Na třetím místě se umístila kombinovaná sestava Modřic A, předloňského vítěze turnaje, kteří si nakonec dokázali ve třísetové bitvě rozdílem posledního možného bodu poradit s celkem Čakovic A.

Přerovským hráčům se bohužel moc nedařilo, i když postup Áčka do čtvrtfinále jistě není neúspěchem.

Zde byli vyřazeni pozdějšími vítězi turnaje ze Vsetína A. Družstva B a C nepostoupila ze základních skupin do závěrečných bojů.

Osobností turnaje byl vyhlášen Radek Pelikán z Modřic a nejlepším hráčem Ján Brutovský ze Vsetína, který celý turnaj odehrál v excelentní formě.

„Diváci mohli náležitě ocenit předváděné výkony hráčů, zvláště pak v závěrečných utkáních turnaje. Z reakcí zúčastněných máme jako pořadatelé dobrý pocit a věříme, že se příští rok na turnaji zase se všemi sejdeme," pověděl Jiří Pavelka, ředitel turnaje.