Na nejzápadnějším místě republiky ovšem neuspěli a do druhé nejvyšší soutěže tedy vede cesta už pouze přes dvě vítězství.

Jiskra Aš – TJ Spartak MSEM Přerov 5:3

Přerovští nohejbalisté neponechali nic náhodě a týden před prvním barážovým zápasem absolvovali víkendové soustředění na Rusavě. A týden na to už jeli do Aše.

Úvodní měření sil těchto soupeřů však poznamenalo nepříznivé počasí.

„Přijeli jsme tam a neustále mrholilo. Celý den poprchávalo, což mělo neblahý vliv na povrch antukového hřiště,“ říká přerovský hráč Jan Pavelka.

Nicméně rozhodčí usoudili, že povrch je regulérní a tak se začalo hrát. První dvojičku Přerov vyhrál, když měl jistější koncovky.

Druhá byla vyrovnaná, hosté měli i dva mečboly, ale nakonec prohráli.

„Hodně to klouzalo, a tak jsme chtěli, aby se zbytek dohrál v hale, ale rozhodčí jen nechal hřiště upravit a hrálo se dál,“ konstatuje dlouhán v dresu Spartaku.

Přerovští šli opět do vedení, když první trojičku vyhráli. Druhou už však opanoval soupeř a tak bylo znovu srovnáno – 2:2.

K singlu poté nastoupil Tomáš Miklík, na protihráče, kterému vše vycházelo, ale nestačil a Aš poprvé vedl. Následovalo utkání trojic, které Přerov zvládl a stav tak byl opět nerozhodný 3:3.

„Říkali jsme si, že už musíme konečně zabrat a dotáhnout střetnutí do vítězného konce, ale opak byl pravdou,“ dodává Pavelka.

Přerov totiž prohrál jak další trojici, tak i dvojici a soupeř se tak mohl radovat z prvního důležitého vítězství 5:3.

Nyní už nohejbalistům Spartaku MSEM Přerov nezbývá nic jiného, než vyhrát obě dvě utkání. O úvodní vítězství a tím o vyrovnání série se budou snažit už tuto sobotu od 14 hodin v domácím prostředí.

Předpověď na víkend ovšem nevypadá moc příznivě, a tak se s největší pravděpodobností bude hrát v malé tenisové hale. Pokud však přece vysvitne sluníčko a nebude pršet, utkání se odehraje jako vždy na kurtech Spartaku Přerov na Kopaninách.