Hráči obou celků před zápasem uctili minutou ticha nedávno nečekaně zesnulého přerovského nohejbalistu Tomáše Miklíka.

Výsledek 6:3 pro hosty z Prostějova tedy tentokrát šel stranou.

„Bereme to jako vzpomínku na brášku. Bohužel se stala strašná tragédie, ale takový je život. Tomáš by nechtěl, abychom se trápili. Uděláme vše proto, abychom se s tím vyrovnali a budeme na něj vzpomínat v tom nejlepší. Pro přerovský nohejbal byl nepostradatelný,“ řekl ještě před zápasem bratr Tomáše Miklíka a trenér Přerova Ondřej.

V samotném duelu pak Spartak svedl s Prostějovem velice vyrovnanou bitvu. Hosté se sice po dvojicích ujali vedení 2:0, po následných trojicích byl stav 3:1, pak ale vypukl opravdový boj. Po dvou povedených tiebreacích to bylo 3:3 a před odvetami se začínalo od začátku. Prostějovští pak ovšem dominovali a odvezli si z Přerova dva body.

„Všichni hráči do utkání dali maximum. Na hřišti nechali vše. První polovina utkání byla velice vyrovnaná. Po nepárové části nám bohužel došly síly a ve velmi horkém letním počasí trošku chyběla fyzička. Jak tohle nikdy nedělám, chtěl bych vyzvednout Doležela, který svým výkonem v singlu a dvojici bavil jak fanoušky, tak i nás hráče. Děkuji všem za tenhle sobotní den,“ uvedl Ondřej Miklík.

Spartak se tak nadále spíše trápí a s tříbodovou ztrátou na předposlední B-tým Čakovic ztrácí už tři body.

TJ Spartak MSEM Přerov – TJ Sokol I Prostějov 3:6