TJ SPARTAK MSEM PŘEROV – TJ DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 5:4

Domácí na soupeře vletěli a šli od začátku za svým cílem. „Vyšla nám první čtyři utkání a po dvou dvojicích a dvou trojicích jsme vedli 4:0," sdělil Ondřej Miklík, hrající trenér Přerova.

V utkání číslo pět, v singlu, Petr Zemánek vedl 1:0 na sety a hráči Přerova si už mysleli, že je finále jejich. „Všichni už byli myšlenkami někde ve sprše. Trošku jsme se nechali ukonejšit, což nastartovalo soupeře. Vycházelo mu téměř vše, na co sáhll. Přejel nás a záhy to bylo 4:4. Špatně jsme bránili a útok nám také moc nevycházel," zlobil se.

Šlo se tedy do rozhodujícího zápasu dvojic, kde rozhodoval opravdu každý míč. Naštěstí pro domácí jej Tomáš Miklík s Petrem Zemánkem vyhráli 2:0 po dvou vyrovnaných setech 10:9. „Doufám, že se z toho ponaučíme a tohle už nikdy nezopakujeme. Stačilo totiž málo a vše mohlo být úplně jinak," poznamenal Miklík.

„Pochvalu za výkon si zaslouží Petr Zemánek, Tomáš Miklík a Honza Štefan, který ještě donedávna hrál za béčko," vyzvedl opory.

Sestava Přerova: Doležel, Zemánek, T. Miklík, Pavelka, Šlézar, Štefan, Zvoníček a hrající trenér O. Miklík.

Nohejbalisté Spartaku teď mají volný víkend, ale ten následující už jedou k prvnímu finálovému duelu do Českého Brodu, na hřiště vítěze základní části a loni ještě extraligového celku. „Chceme se na tuto sérii dobře připravit. Popereme se tam o každý cenný bod, abychom se měli v domácím prostředí na co těšit. Klukům věřím. Můžeme překvapit," hecuje tým Ondřej Miklík.