„Je to pro nás velká akce a velká zodpovědnost. Jako každým rokem patří největší dík panu předsedovi Jiřímu Pavelkovi, který má s organizací největší práci. Přípravy v hale a podobně už jsou samozřejmě na nás hráčích, aktivních i neaktivních nohejbalistech. Jsme jedna parta, máme to zajeté a každý už ví, co má dělat,“ uvedl za nohejbalisty z TJ Spartak Přerov Ondřej Miklík.

Mezinárodního turnaje se letos zúčastnilo celkem 18 trojic. Tři týmy prvoligového Přerova, ale také absolutní nohejbalová špička – tři celky vítěze extraligy ze Vsetína, stejný počet družstev finalistů nejvyšší soutěže z Modřic či další zástupce špičky extraligy z Karlových Varů. To vše doplňovala mužstva Trnavy nebo maďarského Futnet Batta.

„Je tady nohejbalová špička včetně reprezentantů, k vidění je špičkový volejbal nejvyšší úrovně,“ potvrdil Ondřej Miklík, který byl coby hrající trenér součástí A-týmu Přerova.

„Ambice jsou každoročně před zahájením nejvyšší,“ smál se.

„Samozřejmě bych si přál, kdyby byl jeden z přerovských týmů na stupních vítězů, ale favority jsou týmy Modřic, Vsetína nebo Karlových Varů, jsou to špičkoví hráči,“ řekl Miklík ještě před odpoledním startem play-off. To ještě netušil, jak skvělé duely má před sebou.

Domácí šokovali favority

Do vyřazovacích bojů se z domácích výběrů nakonec probojovalo právě přerovské „áčko“ ve složení Jan Pavelka, Ondřej Miklík a Robin Doležel.

A právě Přerované předvedli v play-off úžasnou jízdu. V redukovaném osmifinále porazili Skudra Team 2:0 a ve čtvrtfinále šokovali vsetínský A-tým, když zvítězili ve třetím setu. To ovšem nebylo vše. V semifinále na Přerov čekalo extraligové „áčko“ Karlových Varů, také to ale Spartak porazil 2:1 a šel do finále.

Ve finále už domácí nestačili na B-tým Vsetína ve složení Ján Brutovský, Michal Plachý a Branislav Belko, který zvítězil 2:0. I tak se ovšem po dlouhé době Přerov na „svém“ turnaji dočkal velkého úspěchu.

V boji o třetí místo zvítězily v extraligovém souboji Karlovy Vary A nad Modřicemi A poměrem 2:1 na sety.

Výsledky play-off

Redukované osmifinále:
Vsetín C – Modřice B 0:2
Přerov A – NK Skudra Team 2:0
Čtvrtfinále:
Modřice A – Sokol Prostějov 2:0
Trnava – Vsetín B 0:2
Přerov A – Vsetín A 2:1
Karlovy Vary A – Modřice B 2:0
Semifinále:
Modřice A – Vsetín B 1:2
Karlovy Vary A – Přerov A 1:2
O 3. místo:
Karlovy Vary A - Modřice A 2:1
Finále:
Přerov A – Vsetín B 0:2