TJ Spartak MSEM Přerov – TJ Slavoj České Brod 2:3 (nedohráno)

Domácí získali první bod po úvodním souboji dvojic, ovšem Slavoj šel následně do vedení 1:2. Přerov srovnal ve druhé trojici a poté prohrál vloženou nepárovou dvojku.

„Už během úvodních zápasů si hosté zbytečně stále na něco stěžovali a měli připomínky. Pořád se jim něco nelíbilo. Bylo to pískané na obě strany stejně. Komentovali něco, co neměli, a proto dostal kapitán Tomáš Cibulka žlutou kartu za řeči," pověděl k dění na hřišti ještě před osudným momentem napadený rozhodčí Darek Jendrišák.

Po utkání dvojic za vedení hostí 2:3 se hřiště chystalo na souboj jednotlivců a oba soupeři se rozcvičovali. „Hráč Českého Brodu Miloš Petřina měl na mou adresu nevhodné poznámky, tak jsem pověděl kapitánovi, aby mi jej zavolal. Oznámil jsem mu, že za nesportovní chování dostává žlutou kartu. Vzal to hodně nelibě, vulgárně mi nadával, začal se po mě sápat a kapitán jej musel držet. Následovala logicky karta červená, protože tohle si hráč na rozhodčího nemůže dovolit. To ale nebylo vše. Hráč mě v zápětí fyzicky napadl pěstí či dlaní do obličeje a zápas byl kvůli tomuto incidentu ukončen," lýčí situaci Darek Jendrišák.

Je to škoda, protože diváci tak byli ochuzeni o zajímavý mač, který mohl vygradovat až posledním desátým zápasem.

„Nyní musí rozhodnout svaz, zda bude utkání kontumováno ve prospěch domácích, ale mělo by tak podle všeho být," dodává sudí Jendrišák.

Pro Přerov by to znamenalo, že stále bude držet kontakt s první čtyřkou. Vylepšit si pozici bude mít možnost hned příští sobotu, kdy v závěrečném utkání první poloviny sezony přivítá od 14 hodin na svém kurtu třetí Dynamo České Budějovice. Určitě se tedy bude, snad jen na hřišti, na co dívat.