Jeden z nejsilnějších mužů světa si brazilského „Arnolda“ vybral i proto, aby se rychleji zotavil po nepříjemné nehodě na motorce, po které mu kupříkladu mrtvý tah spadl o markantních dvě stě kilogramů. „Je to jen koleno, stávají se mnohem horší věci. Člověk by se z toho neměl, jak se říká, pos..t,“ pověděl Deníku v rozhovoru před odletem.

Páteční závod nakonec začal s dvouhodinovým zpožděním, to ale Jiřího po hromadě zkušeností z mezinárodních závodů nemohlo rozhodit. V první disciplíně, kterou byla kombinace běhu se super yokem (nosení jařma, pozn. red.), kufry a zvedání mrtvého tahu o váze 240 kg (to vše v limitu 90 s), skončil naprosto suverénně na první pozici.

Vedení pak Tkadlčík potvrdil i ve druhé disciplíně – vyrážení jednoruční činky opět v limitu 90 sekund. O jedno opakování porazil druhého soupeře, do finální disciplíny tedy nastupoval jako poslední s možností taktizovat. Navíc, když se jednalo o neoblíbený Atlasův kámen o hmotnosti 120 kilo.

NEUVĚŘITELNÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ

„Atlasův kámen je u mě vždy loterie. Po zranění navíc nemám šanci si s ním sednout tak, jak potřebuji, a musím hodně měnit techniku, kterou mám zažitou už X let,“ prozradil Tkadlčík.
Přes respekt k disciplíně skončil Přerovan na pěkném třetím místě kvůli jedinému chybějícímu přehozu. „Takže jsem spokojen,“ řekl.

Nemožné se tak stalo skutečností. Tkadlčík vystoupal na nejvyšší stupínek, ze São Paula veze domů zlato, což se ještě žádnému Čechovi nepodařilo.

„V Brazílii letos nebyla světová špička, ani disciplíny nebyly nejtěžší. Po takovém zranění, jakým jsem si prošel, je to pro mě ale jedno z nejsladších vítězství,“ usmíval se Jirka Tkadlčík. „Zařekl jsem se, že se vrátím, nevzdám se a nenechám se odepsat, tak, jak by se mnohým líbilo. Své jsem si splnil,“ uzavřel strongman.

Po návratu z Brazílie Tkadlčíka čeká závod kategorie Open (bez váhového limitu, pozn. red.) na Ukrajině, poté se zúčastní jako kapitán výběru České republiky týmového závodu. Pak už se silák naplno vrhne na přípravu vrcholu sezony. World´s Ultimate Strongman Championship U105 kg letos v srpnu hostí Přerov a právě Tkadlčík. Na domácí půdě se tak Jiří bude chtít stát nejsilnějším mužem světa střední váhy.