Nervózní premiéra. Zubřice Ostravu trápily jen chvíli

Pouze ve druhém setu dokázaly přerovské volejbalistky výrazněji potrápit favorizovanou Ostravu. Sobotní extraligová premiéra tak skončila dle papírových předpokladů, hosté z Hané odjeli s výhrou 3:0 a prvními body do tabulky.

15.10.2017

Volejbalistky Přerova vstoupily do nové sezony utkáním s Ostravou.Foto: Deník/Jan Pořízek

Hlavně v první sadě byla na mladém týmu zubřic vidět obrovská nervozita. „Vybrali jsme si velkou nováčkovskou daň. Přispěla k tomu bohužel i pěkná návštěva,“ mrzelo trenéra Přerova Radima Vlčka.

Nově poskládaný tým pod jeho vedením se ovšem ve druhém setu zvedl a favoritky pořádně trápil. Dostal se dokonce do vedení 8:3. O nadějný náskok však i díky vlastním chybám přišel. Ve třetím dějství už si Ostrava vítězství pohlídala.

„Výborný vstup do druhého setu jsme pokazili po technickém oddechovém čase, kdy jsme soupeři pomohli pěti nebo šesti vlastními chybami. Ve třetím setu to bylo podobné. Přesto jsme zaznamenali určitý posun,“ poznamenal přerovský kouč.

Podobně to viděla i kapitánka domácích Eva Svobodová.

„Měly jsme problémy na přihrávce, nedokázaly jsme ztrátovat a dělaly jsme v sériích hodně chyb. K tomu se přidaly i chyby na servisu. Ale přesto jsme Ostravu dokázaly ve dvou setech potrápit. Určitě se budeme zlepšovat,“ věří nadějná smečařka, která zaznamenala 12 bodů.

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 0:3 (-13,-21,-19)

Nejvíce bodů: Svobodová 12, Schoeneová 10, Jehlářová 7 – Kojdová 12, Diatková 11, Makauskaiteová 10. Rozhodčí: Horký, Gall. Diváci: 126.

Přerov: Zatloukalová, Vander Meerová, Dostalíková, Svobodová, Kohoutová, Jehlářová, libero Šádková. Střídaly: Schoeneová, Veselá. Trenér: Zbyněk Vinklar.

Ostrava: Makauskaiteová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Teperová. Střídaly: Šípová, Čuboňová. Trenér: Zdeněk Pommer.

15.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Deník nám fandí

Nepropásněte! KVP Přerov v tištěném Deníku

Hokejisté Přerova podlehli pražské Slavii 3:6.
21

Zubři letos poprvé padli doma. Boj o čtvrté místo patřil Slavii

Česká šestnáctka v Přerově vybojovala krásné stříbro

Krásné druhé místo si z přerovského Turnaje čtyř hokejových zemí odnáší česká šestnáctka. V závěrečném utkání si to v MEO Aréně rozdala o zlato s Rusy. Ti se však po celý turnaj prezentovali skvělou obranou v čele s gólmany, což platilo i v sobotním duelu. Sborné stačil k triumfu v Přerově jediný gól.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Zubřice navázaly na vítěznou olympijskou sobotu a přehrály Fénix

Naprosto opačná atmosféra a pocity než po předešlém domácím souboji se Šternberkem panovaly uvnitř týmu přerovských volejbalistek po sobotním utkání s brněnským Fénixem. Zubřice tentokrát neztratily ani set, braly tři body a radost jim udělala i těsná prohra Šternberku, s nímž stále bojují o play-off.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.