Trenére, skončila vám sezona. Jaký bude váš nejbližší program?

Měli bychom mít sezení s vedením klubu. Obě strany, jak tedy já, tak i vedení k výsledné situaci se musíme vyjádřit. Proběhnou také pohovory s jednotlivými hráčkami. Celkově vzato budeme nejspíš muset sestavit nové družstvo, které nebude mít sílu jen v šatně, ale také na hřišti. S tímhle nám na začátku sezony ujel vlak, a snažili jsme se všemožnými způsoby s tím něco dělat, ale nic výrazně nepomohlo.

Samotná nadstavba určitě nebyla jen o nepovedeném konci. Kde jste viděl ty hlavní bodové ztráty, které nakonec v zúčtování chyběly?

Ten zlom asi nastal při druhém zápase se Slavií, který jsme hráli doma ještě v základní části. Družstvo před domácím publikem najednou zase spadlo. Od toho se to už všechno odvíjelo. Měli jsme sice ještě nějaké dobré zápasy, ale už samotný začátek nadstavby s SG Brno naznačil, že družstvo moc nešlape. To byl jediný tým, který jsme porazili. S ostatními soupeři jsme prohrávali obrovským rozdílem sety. Za celou sezonu jsme nevyhráli ani jediný tie-break, což také o něčem svědčilo. Když o něco šlo, tak se psychika družstva ukázala jako slabá.

S výkonnostně silnějšími týmy jste dokázali mnohdy držet krok, ale s těmi papírově slabšími jste měli problémy. Čím si to vysvětlujete?

Roli hrála určitě psychika, a také herní nevyzrálost. Byli jsme schopni předvést pěkný set, ale dalším jsme už na něj nedokázali navázat. V tom druhém setu už by družstvo nikdo nepoznal. Jako příklad lze uvést zápas s Ostravou. Ve čtvrtém setu jsme udělali sedmnáct chyb, každý si může domyslet, co to znamená.

V několika zápasech vám chyběly zkušené hráčky. Mohlo to také hrát roli?

No, byla by to hezká výmluva. Máme široký kádr dvanácti profesionálních hráček. Ostatní družstva v té naší výkonnostní skupině takové složení nemají. Tým stojí na dvou až třech hráčkách, které to na hřišti táhnou. V Přerově jsme se to snažili točit, ale bohužel nenašli jsme právě ty dvě či tři hráčky. Jednoduše řečeno jsme neměli tahouna, který by dělal družstvo.

Před sezonou tým opustila řada opor a přišly hráčky nové. Dá se říct, že až tak nenaplnily předpoklady?

Tak určitě od některých se čekalo opravdu víc. Od těch druhých, co očekával můj předchůdce (Leopold Tůma – pozn. autora), ale bohužel ty také nenaplnily sportovně-
-výkonnostní cíl.

Cíl v podobě účasti v play off jste nesplnili, lze na sezoně najít aspoň něco pozitivního?

Bohužel ne. Bude se muset zkrátka nějak výrazněji zakročit. Každý nový impuls něco přinese, ale bohužel tady těch impulsů se už dělalo tolik, a nenakoplo nás nic. Přitom jsme měli dobré zápasy, které nám mohly k restartu pomoct, ale nestalo se tak. Nepodařilo se nám ani žádnou novou hráčku zabudovat do základní sestavy.

Budete ještě trénovat?

Oficiální stanovisko musí sdělit vedení klubu, ale jinak normálně budeme pokračovat v tréninkovém režimu nejspíš do konce května. Budeme mít týdenní volno a potom se zaměříme na individuální tréninky. Režim bude důkladný tak, jako kdyby byla sezona. Využijeme i video k odstraňování našich technických chyb a posléze budeme procvičovat i ostatní herní prvky. Určitě nezvolníme, hráčky jsou profesionálky.