Kompletní startovní pole 34 juniorek ukázalo na závodní ploše trojboj sestav, míč, stuhu a volné náčiní. Nela Hasoňová prokázala svou velmi dobrou formu a zvyšující výkonnost a bodovým ziskem 65.400 se stala absolutní mistryní v této kategorii, ovládla i mezinárodní závod při mistrovství České republiky a všechna tři náčiní.

„Získala mimořádné ocenění hlavní rozhodčí za elegantní výkon v sestavě se stuhou. Vysoce pohybově vyspělým plastickým a výrazovým projevem zaujala všechny přítomné a zúročila tak devítileté působení v oddíle,“ uvedla trenérka a předsedkyně oddílu moderní gymnastiky TJ Spartak Přerov Iva Otáhalová.

Ostatním se nedařilo

Velmi těžkou roli měly druhý den naděje starší, aby se co nejvíce přiblížily výkonnostně své oddílové kolegyni a dosáhly svého maxima. „To se ale nepodařilo, atmosféra soutěže je tak pohltila, že ani jedna zdaleka nepředvedla svůj standardní výkon,“ hodnotila Iva Otáhalová.

V konkurenci 45 závodnic v trojboji s obručí, kužely a volným náčiním obsadila Zuzana Lesáková dvanácté místo (49.950), Magdalena Švorčíková 26. místo (42.700) a Marie Kučová 29. místo (41.600).

Oddíl Proactive Milevsko hostil nejlepší seniorky B a naděje mladší B. Rekordních 53 soutěžících a velmi silná konkurence se sešla v nejvyspělejší kategorii do níž se řadí i přerovské závodnice.

Moderní gymnastky TJ Spartak Přerov v Olomouci
Příval medailí pro moderní gymnastky Přerova. Vezly je i z Rakouska

V kvalifikaci předvedly všechny sestavu s kužely a stuhou, ale ani jedna z dívek Spartaku se nevyvarovala chyb. Do 26členného finále postoupily všechny.

Kateřina Vařáková předvedla velmi dobře obruč, která byla oceněna stříbrnou medailí, ale nepřesvědčivý výkon v předchozích sestavách stačil celkově na nepopulární čtvrtou pozici ziskem 62.900 bodu.

Třinácté místo (58.150) získala Eliška Zbožínková. Prvním rokem soutěžící v seniorkách si zapsala sedmnáctou příčku z výsledkové listiny (56.300) Monika Tomečková.

„Všechny startující gymnastky zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci klubu a celému realizačnímu týmu patří poděkování za nasazení a energii v přípravě na celou sezónu,“ uzavřela Iva Otáhalová.

Zdroj: MG TJ Spartak Přerov