V sobotu 17. ledna se v Olomouci v rámci 9. kola Olomoucké ligy elévů skvěle předvedli i ti nejmladší. Ze čtyř utkání ve všech zvítězili a v této sezoně ještě nepoznali hořkost porážky.

První utkání sehráli mladí Přerované proti Uničovu.

„První zápas byl klíčový. Uničov je velice silným soupeřem, což nám do karet zrovna nehrálo, protože první zápas je pro kluky vždy kritický. Od začátku byl zápas vyrovnaný a těžilo se převážně z chyb, které byly vidět na obou stranách. Nakonec jsme zvítězili těsně 4:3," řekl trenér mládeže Spartaku Pavel Ceh.

V dalších třech zápasech Přerov na hřišti dominoval a soupeře jasně přehrával. Domácí Olomouci nadělil „osmičku" a Šumperk porazil 7:1.

Vyrovnaněji působilo poslední utkání elévů Spartaku proti Lutínu, přesto jej chlapci zvládli a vyhráli 6:3.

„Finální zápas proti Lutínu, rozhodoval o prvním místu. Do utkání vstoupili kluci dobře motivováni. Po rychlé brance Lutínu jsme se ale dlouho trápili a nedařilo se najít cestu do klece soupeře. Pak se nám ale podařilo naladit na „přerovskou vlnu" a skóre jsme otočili. V poslední minutě se ještě klukům podařilo prosadit a stav upravit na konečných 6:3," konstatoval Ceh.

Mládeži se tedy daří, což je dozajista příslibem pro zajímavou budoucnost přerovského florbalu, který jako sport neustále vzkvétá. (něm)

FBC Spartak Přerov – FBC ZŠ Uničov 4:3 (1:1, 3:2).
FBC Spartak Přerov – Tempish FBS Olomouc Rangers 8:0 (4:0, 4:0).

FBC Spartak Přerov – FBC Asper Šumperk 7:1 (2:0, 5:1).

FBC Spartak Přerov – Tornádo Lutín FBS Olomouc 6:3 (3:2, 3:1).

Branky Přerova: Pavliš 6, Dluhoš 5, Lorenc 4, Zdráhal 3, Valčuha 2, Zmeškal 2, Richter, Caletka, Hrubča všichni 1.