Letos jde již o devátý ročník v historii ankety. Za tu dobu byly oceněny již desítky zejména mladých sportovců. Právě na ně se hranická anketa zaměřuje. Jednou z oceňovaných kategorií jsou totiž i sportovci do patnácti let.

V této kategorii je také nejvíce nominovaných, a to šestnáct sportovců. V kategorii 16 - 19 let bylo nominováno třináct sportovců a v kategorii nad 20 let jedenáct sportovců.

V neolympijských sportech, které se nečlení podle věkových kategorií, bylo nominováno dvanáct sportovců a družstev. Nově byla letos zavedena kategorie pod názvem sportovní odchovanci. Jedná se o sportovce, kteří začínali v Hranicích a prosadili se minimálně na republikové úrovni. Oceněn bude také sportovec a sportovní kolektiv, kterého vybrali čtenáři Hranického deníku a Hranického týdne.

Na vyhlašování nejlepších sportovců jsou každoročně zvány významné osobnosti českého sportu. V minulých ročnících se akce zúčastnili například fotbalový brankář Ivo Viktor, běžkyně Taťána Kocembová, či házenkářský brankář a trenér Jiří Vícha.

Letos slaví hranická kopaná 90 let od svého založení, proto na akci zavítá také fotbalový trenér Petr Uličný, který jako hráč působil i v Hranicích.

Program bude stejně jako loni uvádět Václav Tittelbach. Součástí slavnostního obřadu bude zápis oceněných sportovců, sportovních seniorů, trenérů a funkcionářů do Pamětní knihy města.