Právě návrat významnějších soutěží byl jedním z důvodů rekonstrukce, která odstartovala zhotovením projektu v roce 2019. Příští rok bude atletický oddíl v Přerově slavit sto let. „Chceme požádat o pořadatelství mistrovství České republiky ve vícebojích. Předběžně to máme přislíbeno,“ prozradil Václav Klvaňa.

V prvé řadě samozřejmě šlo o revitalizaci sportovišť v areálu. Komplexní rekonstrukce se týkala kromě atletického oválu také fotbalového hřiště včetně zavlažování a střídaček, podklad je nový také za brankami, kde se nachází výškařské a tyčkařské doskočiště.

Nechybí dva nové vrhačské kruhy, oštěpařský sektor nebo dálkařská doskočiště. „S troškou nadsázky bychom tady mohli pořádat i mistrovství světa,“ pousmál se Klvaňa.

Novinkou je také oplocení atletické dráhy, umělé osvětlení nebo tribunka se třemi řadami lavic na sezení pro diváky a závodníky s kapacitou 300 sedících.

Kromě atletů zrekonstruovaná sportoviště využívají také mladí fotbalisté přerovské Viktorky a veřejnost. Ta však pouze za poplatek, pokud na dráze nebudou probíhat tréninky.

Hrubý rozpočet rekonstrukce hřiště vyšel na 40 milionů korun. Přibližně 28 milionů pokryla dotace z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, 7,6 milionu poskytl Olomoucký kraj a 3 miliony uvolnil magistrát města Přerova. Zbytek doplatil Sportovní klub Přerov.

Linda Nosková na tréninku v Přerově pod vedením Tomáše Krupy.
Nosková byla kousek od skalpu vítězky US Open. Paříž jí aplaudovala