Široké základny ale mají i další sportovní kluby a oddíly v čele s fotbalem i „menší“ sporty. A také těch se zcela nová a neznámá situace dotýká.

Fotbalová Viktorie zaštiťuje celkem třináct kategorií v průměru po osmnácti dětech. Klub zatím neruší žádný z tréninků, některé rozmělnil na dopolední čas.

„Zatím žádná panika. Děti mají trénink třeba i na 10 hodin dopoledne, pro ně je to pozitivní, připadají si jako profíci,“ prozradil mládežnický trenér David Chuda.

„Podle informací, co mám, se ale opatření budou brzo zpřísňovat,“ dodal.

Mládežnické fotbalové soutěže pod taktovkou řídící komise pro Moravu nakonec byly ve středu odloženy do doby, než děti opět půjdou do škol. Toto rozhodnutí se nejspíš dotkne i kozlovického klubu.

„Je pravděpodobné, že se tím budou řídit i krajské a okresní fotbalové svazy,“ řekl Deníku předseda FK Kozlovice Lubomír Korytko.

Ilustrační foto
Morava stopla fotbal! Soutěže jsou přerušené do konce března

DIVIZE ZAČNE POZDĚJI, NEBO VŮBEC

Ten potvrdil, že první dvě kola divize mužů budou také odložena.

„Podle vývoje situace se po dvou týdnech rozhodne, co dál, jestli se bude hrát bez diváků, nebo se soutěž třeba nebude hrát vůbec. Někde totiž nemůžou ani trénovat na městských stadionech,“ prozradil dokonce Lubomír Korytko.

V Kozlovicích však budou možná řešit i jiný problém. Na zápasy chodí průměrně kolem tří set diváků, kteří hojně navštěvují i restaurační zařízení, které je prakticky přímo na jedné z tribun. Ty by klub nejspíš musel uzavřít.

„Nevíme, jak to budeme řešit. Hospoda není na fotbalových ani městských pozemcích. A restaurace zavřeny nejsou,“ doplnil Lubomír Korytko.

Infekční oddělení v prostějovské nemocnici, jediné v Olomouckém kraji
Přerovsko má prvního nakaženého koronavirem

VOLEJBAL BEZ TRÉNINKŮ

Dalším sportem s širokou mládežnickou základnou je v Přerově volejbal. Klub již zrušil tréninky chlapců a děvčat do pátých tříd až do 22. března. Ostatní mládež, tedy minižákyně až juniorky, mají volno minimálně do neděle 15. března. Mistrovské zápasy se podle svazu uskuteční bez diváků.

Stále se rozrůstající mládež má také populární florbalový klub. Ten na rozdíl od volejbalu své tréninky neruší.

„Pokračujeme podle tréninkového rozpisu. Neruší se ani víkendové zápasy dorostenek, mužské U20 a už vůbec ne historicky první zápas play-off 1. ligy našich dorostenců,“ uvedl šéftrenér FBC Přerov Pavel Ceh. Klub u duelů pouze bude hlídat maximální účast stovky diváků.

Ve stejné hale Spartaku Přerov působí také házenkáři SK Žeravice. Ti přijdou o všechna nejbližší soutěžní utkání. Nejprve byly zrušeny pouze soutěže krajského svazu, nakonec se neodehrají ani duely soutěží řízených Českého svazu házené.

O tréninky v tělocvičnách přijdou atleti SK Přerov.

„Budeme chodit ven a všude bude koncentrace osob do stovky, to už si pohlídají vedoucí přípravek,“ zmínil předseda oddílu atletiky Václav Klvaňa.

Oddílové závody přerovští atleti neruší, tradiční Jarní běh, který se měl uskutečnit 21. března, je odložen na neurčito. „Větší akce atletického svazu jsou zrušeny také,“ doplnil Václav Klvaňa.

Přerovští Zubři. Ilustrační foto
Kluby se nedohodly. O osudu Chance ligy tak rozhodne svaz

VESLAŘI TRÉNUJÍ JEŠTĚ VÍC

O důležité akce přijdou také veslaři. Zrušeno bylo mistrovství České republiky na dlouhé dráze, které bylo na programu 4. dubna a je zároveň kvalifikačním a kontrolním závodem reprezentačních výběrů. Ruší se také jarní regaty.

Nic z toho ale neznamená, že přerovští veslaři budou zahálet. Tréninky klub z pochopitelných důvodů nezrušil.

„Naopak jsme jim nabídli druhou, ranní fázi,“ pousmál se předseda trenérské rady Pavel Vychodil. „Nejsme kolektivní sport,“ řekl kouč.

Naopak na svá sportoviště se nějakou dobu nepodívá mládež stolních tenistů SK Přerov či vodní pólisté KVP Přerov.

Budou je následovat další?

Online reportáž