Početná výprava plavců ročníků 2013 – 2015 s trenéry a vlastním fanklubem zamířila do Brna na tradiční závody nejmladšího žactva Brněnský tučňáček.

Plavci Přerova poměřili síly se soupeři z více než dvou desítek klubů Moravy i Slovenska. Trojice nejstarších žaček Barbora Mazánová, Sabina Pavlíková a Anna Špilerová zdolávala padesátky všemi způsoby, poslední dvě jmenované přidaly i stometrový polohový závod.

Pro mladší ročníky byly přichystány disciplíny na distanci jeden bazén – 25 metrů. Úspěšně se s nimi popasovali i benjamínci výpravy Anna Zavadilová, Filip Dolejš a Ladislav Šimek, kteří si nastavili svá první osobní maxima.

Zimní pohár města Přerova v lukostřelbě. Finálové kolo, leden 2023.
OBRAZEM: Lukostřelci v Přerově! Čtyři zlaté pro domácí, padl i český rekord

Ve zbylé pětici přerovských účastníků opět převažovaly dívky, Nelu Belákovou, Lauru Hudečkovou, Viktorii Kočí a Annu Marii Milerovou doplnil Jonáš Venkrbec.

Bramborou medaili vezla do Přerova Viktorie Kočí za čtvrté místo na 25 m motýlek, celkem čtyři umístění v první desítce získala Anna Špilerová za 5. místo na 50P, 6. místa na 50VZ a 100PZ plus 7. místo na 50M.

Další dvě umístění v desítce přidala Sabina Pavlíková za 9. místo na 50M a Jonáš Venkrbec, který dohmátl jako desátý na 25 m prsa. Plavci přípravky potěšili své trenéry 29 osobními rekordy ze 34 startů.

Zdroj: Plavání Přerov