Při posledním čtvrtém závodě seriálu běžely kategorie mužů i žen tři náročné okruhy s převýšením o celkové délce 8,2 kilometru. Vítězem posledního krosu se stal Tomáš Blaha z Přerova- Předmostí časem 29:21 minut.

Druhý byl Rostislav Polách (AK Kroměříž, 29:29 min.) a třetí doběhl Tomáš Steiner (VSK Univerzita Brno, 29:32).

Mezi ženami s převahou zvítězila Marie Dostálová (AK Olomouc, 35:33), druhá v cíli byla vítězka kategorie nad 45 let Marie Hynštová (AHA Vyškov, 37:39) a třetí příčku vybojovala její dcera Iveta Hynštová z téhož oddílu časem 39:50 minut.

Další zástupce přerovského regionu Jindřich Tomíšek (Hanácká kyselka Horní Moštěnice) vybojoval v kategorii mužů nad 60 let druhé místo časem 45:41 minut.

Celkovým vítězem Náměšťského běžeckého poháru se stal Přerovan Tomáš Blaha ziskem 1416 bodů. Druhý skončil Adam Fritscher (TJ L 100 Olomouc, 1408 b.) a třetí Václav Filip (KVS Náměšť na Hané, 1357).

Mezi ženami vybojovala prvenství Marie Dostálová (AK Olomouc, 1185), druhá byla Libuše Machalická (TJ L 100 Olomouc, 1011) a třetí Šárka Krčková (Fosa Prostějov, 812).

Z dalších zástupců našeho regionu v kategorii mužů nad 40 let byl Ladislav Gočaltovský (Rock Technik Hranice) jedenáctý a Vojtěch Koutný z Přerova- Předmostí šestnáctý.

V kategorii mužů nad 60 let vybojoval Jindřich Tomíšek z Říkovic (HK Horní Moštěnice) druhé místo ziskem 931 bodů. V kategoriích žen neabsolvovaly naše zástupkyně potřebný počet závodů a tomu odpovídá i jejich umístění.

Mezi ženami do 35 let skončila Martina Dřímalová z Přerova pátá a v kategorii nad 45 let byla Hana Tovaryšová z SK Přerov šestá. Ve čtyřdílném seriálu Náměšťského běžeckého poháru v kategoriích dospělých bodovalo celkem jednadevadesát běžců.

Silvestrovský běh v Otrokovicích

Stejně jako v Přerově a mnoha dalších místech republiky, i v nedalekých Otrokovicích se v posledním dnu roku 2007 uskutečnilo loučení běžců se starým rokem, jak jinak, než Silvestrovským během.

V Otrokovicích se jednalo již o třicátý ročník tohoto populárního běhu, a protože běh byl zařazen rovněž jako poslední závod do seriálu 24. ročníku soutěže kondičních běžců Zlínska, sešly se na startu desítky běžců všech věkových kategorií.

I když hodinu před startem hustě sněžilo, samotný závod proběhl za celkem příznivého zimního počasí -3 °C a téměř bezvětří, pouze pěticentimetrová vrstva nového sněhu na místy vespod zledovatělém povrchu nutila závodníky ke zvýšené obezřetnosti.

Všechny kategorie dospělých včetně dorostu absolvovaly náročnou okruhovou trať od nového stadionu na Baťově přes Žlutavský kopec a zpět o délce 7,5 kilometru.

Pouze jeden z běžců po pádu vzdal. Celkovým vítězem náročného běhu se stal Jan Kalenda z AK Zlín časem 24:38 minut.

Druhý v cíli byl Pavel Dvořák (AK Kroměříž, 24:55 min.) a třetí doběhl Luděk Ordelt (VN Olomouc, 24:59). Velmi dobře si vedly i ženy. Zvítězila Michaela Procházková (Hvězda SKP Pardubice, 30:14 minut).

Druhou příčku vybojovala dorostenka Martina Hořáková (AK Kroměříž, 31:31) a třetí doběhla její oddílová kolegyně Jana Nevřalová (32:25).

Na stupně vítězů se probojoval i zástupce našeho regionu Jindřich Tomíšek (Hanácká kyselka Horní Moštěnice), který v kategorii mužů nad 60 let věku vybojoval druhé místo časem 38:15 minut.

Novoroční běh v Chrudimi

Vstup do nového roku 2008 vítali běžci v řadě míst naší republiky nejen proběhnutím po tradičním Silvestru, ale i běžeckými závody na kratších tratích.

Tradiční závod pořádá v tento den Klub rekreačních běžců Chrudim pod názvem Novoroční běh Pepy Poupěte, zesnulého chrudimského běžce a organizátora celé řady běžeckých závodů.

Letos se konal již 29. ročník tohoto populárního běhu městem a vzhledem k poměrně příznivému zimnímu počasí (+2 °C, zataženo, slabý vítr) se na startu sešly desítky běžců všech věkových kategorií.

Trať vedla centrem města podél řeky Chrudimky, v druhé půli čekal závodníky příkrý výběh na náměstí a následně sběh do cílové rovinky. Závodu se opět zúčastnil i chrudimský starosta Jan Čechlovský.

Celkovým vítězem náročného běhu na trati 3 tisíce 880 metrů se stal Milan Uchytil časem 12:43 minut. Druhý byl Miloš Kratochvíl (12:59 min.) a třetí Lukáš Gdula (13:16 min.) - všichni z oddílu Hvězda SKP Pardubice.

Mezi ženami vybojovala vítězství domácí Denisa Kozáková v novém traťovém rekordu žen 14:49 minut. Druhá proběhla cílem Anna Báčová (TJ Svitavy, 16:14) a třetí byla Dagmar Kubrová (HvězdaSKP Pardubice, 16:52).

Mezi desítkami převážně východočeských běžců si dobře vedl zástupce našeho regionu Jindřich Tomíšek (Hanácká kyselka Horní Moštěnice), který v kategorii mužů nad 65 let věku vybojoval druhou příčku časem 19:01 minut.