Po domácí jasné prohře s Olympem 0:3 vlastně taky trošku sci-fi. Rozuzlení je ale jasné. Přerovské volejbalistky si díky výhře 3:0 nad Fénixem Brno v posledním kole extraligy žen nakonec zajistily osmé místo tabulky a postup do čtvrtfinále play-off. V tom se střetnou se suverénním Prostějovem, cíl je splněn.

Trenér Zubřic Radim Vlček už minulou sobotu na dálku gratuloval Šternberku k postupu do vyřazovacích bojů. Jenže Sokol nečekaně ztratil bod s posledním Fénixem Brno.

„Šternberk to třeba doma nezvládl. Nikdo by neřekl, že je to možné. Holky z Fénixu ale taky něco umí, a protože nehrají pod tlakem, říkal jsem celou sezonu, že někdo na to doplatí. Šternberku se to stalo v nejdůležitějším zápase v roce,“ zmínil Radim Vlček.

Rozhodnout tedy musely čtvrteční závěrečné duely nadstavbové části. A Šternberk na Olympu neuhrál ani set, Přerovanky dovezly tři body z Brna. O postupujícím bylo jasno.

„Měli jsme o motivaci postaráno. První dva sety jsme měli pod kontrolou. Ve třetím už na holky trošku zase dolehlo, že by mohl být konec a můžeme být v play-off. V prostřední pasáži jsme proto udělali několik nevynucených chyb. Koncovku jsme ale zvládli,“ pochvaloval si kouč Přerova.

Ten byl tentokrát i spokojen s psychikou svých svěřenek. Několikrát v sezoně přišly zbytečné výpadky v důležitých momentech, tentokrát to Zubřice zvládly. V ten nejdůležitější okamžik.

„To je problém všech mladých týmů. Stačí dvě chybičky a tým znervózní. Jsou to maličkosti, které nakonec zápas mohou otočit. Já měl strach, abychom zvládli třetí set, protože kdyby se to nepovedlo, tak se dostaneme pod vlastní tlak,“ přiznal Radim Vlček.

Radovat se však může ze splnění předsezonního cíle, který si mladičký tým kolem čerstvé reprezentantky Svobodové vytyčil před startem ročníku. „Za tu sezonu a práci si to tenhle klub zaslouží. Je to pěkná odměna,“ usmál se trenér.

Proti Prostějovu se bude s největší pravděpodobností jednat pouze o formalitu, je to však příjemný závěr sezony.

„Máme cíl a přání, abychom odehráli co nejlepší zápasy a se sezonou se rozloučili s dobrým pocitem. Chceme odehrát dobré bojovné duely a nachystat tým o něco lépe na příští rok,“ uzavřel Radim Vlček.

VK Fénix Brno – Volejbal Přerov 0:3 (-17, -19, -23)

Nejvíce bodů: Šnellyová 13, P. Pospíšilová 7 – Svobodová 14, Vander Meerová 12, Schoeneová 12. Rozhodčí: Gall, Trumpeš. Diváci: 100.

Fénix: Neterdová, Pospíšilová A., Beránková, Kočvarová, Šnellyová, Pospíšilová P., libero Kuníková. Střídaly: Š. Svobodová, Trávníčková, Matoušková. Trenér: Zdeněk Janoušek.
Přerov: Gauthierová, Zatloukalová, Schoeneová, Jehlářová, E. Svobodová, Vander Meerová, libero Kohoutová. Střídaly: Šálková, Gogová, Šádková. Trenér: Radim Vlček.

Konečné pořadí skupiny o 7. - 10. místo:
1. Olymp Praha 24 12 12 46:44 1896:1845 37
2. Přerov 24 7 17 32:57 1779:1973 21
3. Šternberk 24 6 18 30:59 1702:2031 21
4. Fénix Brno 24 0 24 5:72 1273:1910 1