Výrazného úspěchu dosáhl David Drštička, když ve finále čtyřstovky vybojoval krásné čtvrté místo v republice. Mezi osm nejlepších postoupil hladce ze druhého místa v rozběhu (49,59 s). Pro úspěch na čtvrtce se nakonec odhlásil z dvoustovky, na kterou se také nominoval.

Mezi finalisty měl čtvrtý nejlepší osobní rekord (v srpnu zaběhl ve Zlíně přerovský rekord 48,70 s), mohl tedy pomýšlet na vysoké umístění. Startoval v sedmé dráze, a tak neměl příliš přehled o svých soupeřích.

V cílové rovince se postupně dotahoval k bronzové medaili, nakonec mu na ni chybělo jen 21 setin. Svůj čas z rozběhu vylepšil na 49,13 s, což je jeho druhý nejlepší výkon v kariéře, a potvrdil jím, že v Jablonci nad Nisou se mu daří – před 3 lety zde coby dorostenec vybojoval bronz na MČR.

DROZDOVÁ DVANÁCTÁ

Souběžně se v Třinci konalo mistrovství republiky žactva. SK Přerov zde zastupovala Alice Drozdová na trati 100 m překážek. V rozběhu dokázala vylepšit svůj letošní nejlepší čas na 14,90 s, na postup do finále to ale nestačilo. V konečném pořadí obsadila dvanácté místo.

VANDROVEC PROHNAL POLÁKY

Mezistátní utkání juniorů letos proběhlo ve skromnější podobně pouze jako dvojutkání Česká republika – Polsko. V každé z disciplín mohli startovat tři závodníci z obou zemí. V české nominaci nechyběl ani Václav Vandrovec, který si účast zajistil stříbrem na nedávném MČR v běhu na 5000 metrů.

První polovina závodu se běžela pomaleji, než dokázali akceptovat Vandrovec s Romanem Pazderou a navázali tak na spolupráci z republikového mistrovství. Tempo výrazně zrychlilo, kilometr před cílem si Vandrovec prošel krizí a propadl se na chvost startovního pole. Pro svůj pověstný rychlý závěr ale ještě dokázal najít síly a v posledním kole se postupně probojoval až na čtvrté místo. Zopakoval tak umístění z loňského mezistátního utkání v maďarském Rábu.

MARTINA KOUTŇÁKOVÁ