Ve Šternberku totiž prohrávaly ve čtvrtém setu za stavu 1:2 už 19:20, těžkou situaci ale zvládly a nakonec se radovaly z vítězství v tie-breaku.

„Na úvod sezony to nebyl vůbec špatný zápas. Bylo to bojovné a hlavně ze začátku nervózní, což se ale asi dalo čekat. Ve chvílích, kdy nás Šternberk přehrával, jsme asi i trochu dopláceli na mládí našeho kádru, ale v závěru mi zase přišlo, že máme o něco více fyzických sil,“ hodnotil utkání na webu Českého volejbalu trenér Přerova Radim Vlček.

Ten před soupeřem smekl.

„Šternberk má v týmu několik hráček s rodinami, které asi nemohou zcela naplno trénovat, ale klobouk dolů, udělaly nám to tady strašně těžké. Těší mě, že jsme se semkli, ubojovali to a snad nás to nakopne do domácího zápasu s Ostravou,“ uzavřel kouč.

Také Šternberk pro novou sezonu hodně obměnil kádr, ze základní sestavy Sokolu zůstaly pouze dvě hráčky. Přes prohru tak domácí nemohli být příliš nespokojeni.

„Přerov má výborně poskládané družstvo, ale sehráli jsme s nimi velmi dobrou partii. Škoda jen množství chyb, které nás v koncovkách setů stály zápas,“ uvedl šternberský trenér Vladimír Sirvoň.

TJ Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 2:3 (-18, 23, 20, -23, -12)

Nejvíce bodů: Kotlabová 22, L. Oborná 19, Schandlová 10 – Svobodová 24, Vander Meerová 19, Šapavalová 10. Rozhodčí: Kostka, Trumpeš. Diváci: 120.

Šternberk: Ticháčková, L. Oborná., Hudylivová, Kotlabová, Schandlová, Kneiflová, libera Kaňková, B. Oborná. Střídaly: Ambrožová, Zemánková. Trenér: Vladimír Sirvoň.
Přerov: Jehlářová, Zatloukalová, Svobodová, Šapavalová, Personová, Vander Meerová, libera Vaňková, Holubová. Střídaly: Kohoutová, Měrková, Jurášová. Trenér: Radim Vlček.