Kateřino, jak jste zvládla nynější karanténu a pobyt doma?
Škola mi až na spolužáky nechyběla. Zastavil se mi úplně můj tréninkový a závodní rytmus, na který jsem byla roky zvyklá. Nejvíc mě mrzí zrušení Světového poháru v Miami, na který jsem měla tuto neděli odletět.

Jak probíhaly vaše tréninky v této době? Jak se v přerovském klubu Fast Fins CZ trénovalo?
Z důvodu zavřeného bazénu se u nás, tak jako všude jinde, přestalo ze dne na den plavat. Trénink byl omezen pouze na suchou přípravu ve venkovním prostředí – kruhový trénink, kolo, běh.

Kde jste brala motivaci se aktivně věnovat cvičení i bez skupinové podpory týmu?
Suchou přípravu absolvuji individuálně neustále. Nijak mě to neovlivnilo.

Jak si myslíte, že tato situace ovlivní vaši kariéru? Dá se na situaci najít něco pozitivního?
V případě zrušení mistrovství Evropy juniorů jsem přišla o možnost zaplavat si na vrcholné akci sezony v mém posledním juniorském roce. Na tomto období nevidím nic pozitivního.

Jaké závody jste již letos absolvovala a jaké máte výsledky?
Letos jsem absolvovala první kolo Světového poháru v Egeru, kde se mi podařilo zaplavat limit na 200 PP. Dále jsem byla na závodech v Žilině, zde jsem zvládla splnit limit na 50 PP. Trochu bych potřebovala zrychlit na 100 PP, kde mi limit utekl o 0,01 sekundy (usmívá se).

Na jaké disciplíny se vlastně specializujete?
Dříve to byly spíše delší tratě 200 PP, 400 PP, 800 PP. Nyní se věnuji sprinterským tratím 50 PP, 100 PP, 200 PP.

Pokud by se mistrovství Evropy letos konalo, jaké si dáváte cíle?
Chtěla bych se na všech tratích dostat do finálové rozplavby a zaplavat osobní rekordy.

A v případě, že ME nebude, co byste označila za vrchol své letošní sportovní kariéry?
Splnění limitů pro mistrovstí Evropy juniorů a páté místo na Světovém poháru v Egeru.