Tento podnik se konal na trati Přerovské rokle za nevídaného počtu spokojených diváků.

V posledním období se opět na trať na Čekyňském kopci motocykly vrací. Po velkém úspěchu mistrovství Evropy veteránů a mistrovství republiky družstev v loňském roce, začíná letošní sezona mistrovstvím Moravy, které se koná tuto neděli 17. dubna.

Moravští motokrosaři se utkají nejen ve třídách „hobíků“ a veteránů, ale pojedou se i kategorie MX2 a Open. Mezi startujícími se objeví i Slovák Tomáš Bučenec, který se vrací na tratě terénních závodů po roční pauze zaviněné nemocí.

Asi největší hvězdou bude Josef Kulhavý, loni druhý v mistrovství ČR právě ve třídě MX2.

Z dalších jezdců upozorňujeme na Jiřího Bittnera, Jana Tesaře a další. Podporu diváků si jistě zaslouží i domácí borci Jan Hladík, Pavel Jurčík, Aleš Trnkal a Petr Koutný.

Trénink jezdci zahájí už v 9.50 hodin a bude postupně probíhat celé dopoledne. Slavnostní zahájení závodu se uskuteční v pravé poledne a po něm budou v rychlém sledu následovat jednotlivé jízdy kategorií Hobby, Veterán, MX2 a Open.

Jak jistě všichni příznivci tohoto krásného a obtížného sportu vědí, každá kategorie absolvuje dvě jízdy. Předpokládané ukončení závodu je kolem páté hodiny odpoledne.

(jh)