Na tradiční trati na Přerovské rokli svádí souboje zahraniční i česká špička od roku 1997. Vedení pořádajícího Autoklubu Přerov předpokládá, že by se na blížícím se závodě mohlo představit až devadesát jezdců z šestnácti zemí celé Evropy. Přerovská trať patří k těm nejrychlejším, a navíc s nejvyšším převýšením, které čítá čtyřicet metrů.

„Také účast kompletní evropské špičky slibuje zajímavé a strhující sportovní zážitky. A nesmíme zapomenout hlavně na zdejší tahák v podobě Ladislava Hanáka, který po přestupu do královské třídy Super Buggy, letos bojuje o nejcenější vavříny," poznamenal Karel Kleiner, předseda Autoklubu Přerov. Hanák, dvojnásobný mistr Evropy v kubatuře do 1600 ccm, bude patřit k hlavním favoritům. Hanák vede se ziskem 59 bodů po čtyřech odjetých závodech průběžné pořadí evropského šampionátu.

Před druhým v pořadí Berndem Stubbem má náskok šest bodů, což rozhodně není mnoho. Třetí André Hinnenkamp má 44 bodů.

„Pro diváky bude zajištěná kyvadlová doprava na závodiště. Pro všechny návštěvníky, kteří se chystají na závody autem, je připraveno i záchytné parkoviště v těsné blízkosti areálu. Cesta přes Čekyňský kopec bude po oba dva dny uzavřena v době od 6 do 19 hodin a vjezd je povolen pouze na „volný vjezd" vydaný Autoklubem Přerov," prozradil organizační informaci Kleiner.

Závod startuje v sobotu 24. srpna od 9 hodin, kdy jsou na programu první volné tréninky. Finále je v neděli od 15.15.

Program závodu

Sobota 24. srpna

volné tréninky (9.00 – 10.30)

měřené tréninky (11.00 – 15.00)

první série rozjížděk (16.00)

Neděle 25. srpna

druhá série rozjížděk (9.30)

slavnostní představení jezdců (11.30)

třetí série rozjížděk (12.45)

finále (15.15)