Zvítězil stálý účastník seriálu IRC Jan Kopecký navigovaný Petrem Starým za volantem továrního vozu Škoda Fabia S 2000.

V sou­časnosti nejlepší český soutěžák vyhrál naprosto přesvědčivě před vedoucím mužem seriálu IRC Krisem Meekem a svým stájovým kolegou Hänninenem.

Výborně se na soutěži prezentoval i pilot z Přerova – Ondřej Blaťák dovezl svůj vůz Honda Civic 1,6 VTi do cíle na prvním místě ve skupině N2. V absolutní klasifikaci byl ze sto šesti startujících čtyřicátý.

Jezdec, vedle kterého seděl navigátor Jakub Wagner, zopakoval své loňské prvenství. Zajel výborně hlavně sobotní část, kde unikl svým nejvážnějším konkurentům na dostatečný odstup.

V neděli sice vyhrával rychlostní zkoušky, ale víceméně jen kontroloval svou pozici a snažil se vyvarovat chyb. Výhra byla naprosto suverénní. Druhý Jakubec zaostal o více jak tři minuty, třetí Březík o čtyři a čtvrtý Maďar Bakó téměř o šest minut.

Přerovský jezdec vede český šampionát ve třídě N2 a má nakročeno k premiérovému titulu. Hůře se dařilo dalšímu jezdci z Přerova, bývalému vodněpólovému reprezentantu Robertu Adolfovi. Jeho Mitshubishi Lancer EVO IX se zastavilo na jedenácté rychlostní zkoušce.

(jmb)