Už po deseti minutách hry mohl hostující Kašpárek otevřít účet zápasu, ovšem brankář Jeseníku byl proti. Oba týmy si uvědomovaly důležitost souboje a opatrná hra se odehrávala mezi šestnáctkami.

Na konci první půlhodiny vybojoval Pola míč, založil přes Schlehra a Lišku rychlý protiútok a finální zakončovatel Kašpárek poslal Přerov do vedení. Domácí přidali po této brance na důrazu, ovšem dobře organizovaná defenzíva hostů toho mnoho nedovolila. Naopak pět minut před odchodem do kabin opět zaútočil Liška, předložil znovu Kašpárkovi a 1.FCvedl o dvě branky.

Po změně stran chtěl Jeseník celkem logicky vstřelit co nejdříve kontaktní branku. Hostující hráči mu svým přístupem nechali pro tuto aktivitu celkem dost prostoru. V těchto chvílích se blýskl gólman Fikr a svůj dobrý výkon korunoval zlikvidovaným pokutovým kopem v 65. minutě. Čtvrt hodiny před koncem domácí snížili, ovšem za tři minuty po rohovém kopu Jemelky pečetil Mrázek hlavou na konečných 3:1.

Sestava: Fikr - Gřešák, Mrázek, Koranda, Hrabal - Jemelka, Pola, Schlehr, Bernard (75. Smékal) - Liška (80. Novotný), Kašpárek (88. Holub).

Přerovský trenér Lubomír Ditrich to utkání řekl: „Jsem spokojený se třemi důležitými body i s hrou, kromě nepochopitelného začátku druhého poločasu, kdy nás podržel gólman Fikr. Je potřeba body potvrdit v domácím prostředí.“

Dorostenci

Starší a mladší dorostenci hostili Bystřici pod Hostýnem a nastříleli do její sítě devět branek. Starší dorostenci zvítězili 3:0 (1:0) dvěma brankami Navrátila a jednou trefou Čecháka. Konečný výsledek se zdá být jednoznačný, ovšem průběh zápasu byl vyrovnaný. Bystřická ofenzíva dělala přerovské obraně průvan. Třikrát šli útočníci hostí sami na gólmana.

Po půlhodině však otevřel skóre 1. FC Přerov. Zatloukal byl autorem centru, který propadl na Čecháka, a ten prostřelil bystřického brankaře. Druhá půle už nebyla ze strany soupeře tak dobrá. Ten se snažil o vyrovnání, což otevřelo vrátka přerovským útočníkům. Střídající Daniel Navrátil potom pečetil dvěma góly vítězství domácích.

Sestava: Judas - Přidal, Venský, Dostál, Zatloukal - Čechák, Zselezo, Machač, Talach (46. Mika) - Lukáš (65. Čtvrtníček), Krojgiok (56. D. Navrátil).

V kategorii mladších dorostenců se krčí Bystřice na posledním místě tabulky a lídr MSDD Přerov byl tedy víc než jasným favoritem. Úlohu zvládl a zvítězil 6:0 (1:0). Branky stříleli: Navrátil 3, Baran 2 a Skalka.

Sestava: Sohlich - Grygar (41. Sukop ), Tihelka, Pospíšil, Janováč - Zaoral, Zatloukal (56. Zselezo ), Mika - Baran, Vaculík (41. Skalka), D. Navrátil.

„V prvním poločase nám chyběl pohyb bez míče, a tudíž jsme si příliš šancí nevytvořili. Po změně stran jsme se vrátili k osvědčenému rozestavení 4 - 4 - 2, a brzy rozhodli o osudu zápasu. Musím pochválit jak kvalitní defenzívu, tak i chuť po vstřelení co nejvíce branek,“ řekl přerovský kouč Richard Švehlík.

Žáci

Áčka žáků v divizi hostila SŠK Bílovec a ze soubojů zůstalo všech šest bodů doma. Starší áčko vyhrálo 1:0 (1:0) brankou Růžičky ze třinácté minuty po kombinaci Mlčocha a Kratochvíla. Mlčoch mohl zvýšit, ovšem neuspěl, a tak byl zápas napínavý až do konce.

Sestava: Kunc - Vágner, Řehák, Mezulianik, Nevřela - Kratochvíl (65. Kovář), Krumpoch, Grečmal, Zeman (40. Zimčík) - Mlčoch (75. Navrátil), Růžička (55. Pelikán).

„V závěru nastavení jsme se báli o tři body. Jsem rád, že jsme to zvládli i díky dobrému výkonu brankáře Kunce. Vzhledem k ostatním výsledkům soutěže jsme si zase o trochu polepšili,“ konstatoval Jaroslav Hatlapatka, trenér 1. FCPřerov.

Mladší áčko žáků zvítězilo 3:1 (2:1), dvě branky vsítil Klimek, jednu Göbl. Sestava: P. Jedlička - Poledňák, Dlouhý, Dvořák, Duda - Petráš (44. Chytil), Kytlica, Zedek (48. A. Jedlička), Kubíček (38. Spáčil) - Göbl (33. Dýčka), Klimek.

Přerovský kouč Roman Smékal k utkání poznamenal: „Pohyb a nasazení hráčů nebyly špatné, což tentokrát na soupeře stačilo. Pokud ale budeme chtít uspět i v dalších utkáních, musíme se vyvarovat zbytečných chyb v defenzívě a hlavně zlepšit kombinaci a mezihru.“

Jediným týmem 1. FC Přerov, který na body o víkendu nedosáhl, je rezerva starších žáků. Ta neuspěla ve Šternberku a gólem deset minut před koncem prohrála jednobrankovým rozdílem.

Sestava: Bukva - Pochyla, Jiřík, Němec, Suchánek - Libigr, Šebák, Zaoral, Derych - Halamíček, Kyselák. Střídali: Panák, O. Grečmal, M. Vágner.

„Do utkání jsme vstoupili s pocitem, že se soupeř asi porazí sám. Nedařilo se nám udržet míč, hra postrádala byť jen náznaky kombinace, poněvadž chlapcům chyběl pohyb bez míče a základní předpoklady pro dosažení dobrého výsledku, kterými jsou nasazení a bojovnost,“ řekl Richard Švehlík, přerovský trenér.

To mladší rezerva žáků si otevřela se stejným soupeřem střelnici a zvítězila 7:0 (3:0), branky: Klečka 3, Vágner 2, Jurník a Mackovík.

Sestava: J. Vyoral - Pulchert, Vágner, Grečmal, Přibyl - Ištánek, Jurník, Klečka, Vajda - Horák, Vrána. Střídali: Plášek, Mackovík, Sekanina, Přikryl, Šubert, Perutka, Svatoš.

„Pozitivní je využití standardních situací a hra brankáře, který zneškodnil samostatný únik a snažil se zapojovat do rozehrávky,“ uvedl Zdeněk Grečmal, asistent trenéra 1.FCPřerov.

Ženy

Fotbalistky odjížděly do Ocmanic po špatně zvládnutém utkání doma s Hlučínem. Glozygová mohla otevřít skóre, ale ve dvou šancích se jí to bohužel nepodařilo. Po půlhodině zahrávaly hostující hráčky přímý kop Matyášovou. Její střelu brankářka vyrazila před Vychodilovou, dorážku se jí podařilo ještě zlikvidovat, ale míč se dostal k Pospíšilové a ta nechala otevřená stavidla pro radost hostí.

Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, jelikož domácí ze skrumáže vyrovnaly. Tento gól nalil Ocmanicím vnitřní sílu, ovšem 1. FC má Mokrušovou. Ta se ještě dvakrát trefila do černého a všechny tři body putují do Přerova za vítězství 3:1.

Sestava: Kratochvílová - Matyášová, Pospíšilová, Hanáková, Kubová - Bednaříková (80. Dýčková), Petrášová, Mokrušová, Janků - Glozygová (68. Koutná), Vychodilová.