Adam i Pavel Procházkovi patří do elitní kategorie biketrialistů. Pro oba byla letošní sezona i vzhledem k pracovnímu vytížení náročná. Rozhodli se, že hlavní úsilí budou směrovat jen na největší akce roku, tedy na mistrovství světa a evropský šampionát.

Rovněž se účastnili také devítidílného Vema Mistrovství ČR, které však nemělo v jejich kalendáři plánovaných akcí až tak prioritní pozici. „Po tristním prvním podzimním závodě v Novém Veselí, jsem zvažoval i možnost, že domácí seriál nedojedu," prozradil Pavel.

Tomu se však v závěru sezony podařilo díky třetímu místu v Kyjově vytvořit si na Martina Kakáče, soupeře v boji o třetí místo, šestibodový náskok. V posledním závodě, který hostilo Brno, mu tak stačilo být i o čtyři příčku horší než závodník Blanska. Pavel s podporou bratra Adama vybojoval sedmé místo, což mu ve výsledném sumáři přineslo obdobný bodový zisk, jako měl jeho nejvážnější protivník Kakáč. O Pavlově triumfu rozhodly nakonec dvě druhá místa z předešlých závodů.

„Sezonu hodnotím na výbornou. Na to, že jsem loňský podzim vynechal a nevěděl jsem ještě ani v lednu, jestli bude koleno držet nebo ne, tak byl celkový výsledek parádní," řekl s úsměvem Pavel, mladší ze sourozenců.

„Závody jsem v podstatě odjel s polovinou křížového vazu, takže s výsledky musím být maximálně spokojený," uvedl vicemistr Evropy a osmý muž mistrovství světa v kategorii Senior.

„Celkově jsem spokojený. Na evropském šampionátu jsem byl čtvrtý a Pavel druhý, to byl vynikající výsledek. Škoda jen, že mi vůbec nevyšly dva úvodní závody mistrovství světa," pověděl Adam, devátý muž domácího šampionátu.

Oba zároveň potvrdili, že ještě o plánech na další sezonu nepřemýšleli, vše nechávají otevřené. „Bude záležet hlavně na kalendáři akcí a termínech závodů mistrovství světa a Evropy," dodal závěrem Adam Procházka.