V Igualadě se jelo přímo ve středu města a devět z desíti sekcí bylo kompletně umělých. Nebyly ale tak těžké a nebezpečné jako ve Francii. „Byl to pro nás o poznání přijatelnější a příjemnější závod," říká Pavel Procházka, který se po prvním kole pohyboval na pátém místě.

Ve druhém jej ale poznamenala třetí sekce a chybný výrok rozhodčího, který mu místo nuly zapsal pět trestných bodů. „Podával jsem i protest, ten nakonec nebyl zamítnut ani přijat, byl odmítnut kvůli nejasné definice pravidel," vysvětluje. Opravdu podivné rozhodnutí.

Nakonec tedy Pavel po velmi dobrém výkonu obsadil osmou příčku s výraznější ztrátou na první čtyři jezdce, ale minimální na páté místo, což byl oproti prvnímu závodu ve Francii velký posun. „Věřím, že to v Itálii bude ještě lepší," dívá se vstříc lepším zítřkům.

Adam Procházka jel solidně a pohyboval se kolem desáté pozice. Nicméně rozhodla minela v závěru závodu, kdy na poslední jednoduché sekci zapsal pět trestných bodů. „Hodně mě to mrzí, posunul jsem se k vůli tomu o pět míst dozadu na šestnáctou pozici, takže ke spokojenosti je ještě hodně daleko," konstatoval.

Vyhrál s přehledem opět Španěl Rafael Tibau, který se tak výrazně přiblížil k zisku cenného titulu mistra světa.

Po součtu obou závodu se to od pátého místa níž hodně promíchalo, takže závěrečný podnik v Itálii bude ještě hodně zajímavý.