Organizátoři postavili jedenáct sekcí, které se jely na dvě kola. Čtyři byly přírodní a sedm umělých.

„Bylo to hodně náročné, zpravidla se totiž na mistrovství světa jezdí deset sekcí na dvě kola. Navíc byly hodně dlouhé. Od začátku až do konce se muselo jet rychle, a když ses někde zastavil, tak už bylo jasné, že nestihneš dvouminutový interval,“ prozradil Adam Procházka záludnost tratě.

Oba sourozenci jeli zhruba v polovině téměř třicetičlenného startovního pole. Adam hned v úvodu nastřádal zbytečné dvě pětky.

„Začal jsem na první umělé sekci dvěma trestnými body, což se dalo. Na druhé jsem měl pětku. Třetí sekce byla velice lehká, ale bohužel z toho bylo dalších pět trestných bodů,“ pověděl.

Poté se chytil v lesíku na přírodních překážkách, celkově nasbíral 30 trestných bodů a po prvním kole byl čtrnáctý.

„Hodně jsem ztrácel na první tři, ale pořadí kolem šestého až patnáctého místa bylo dost vyrovnané,“ tvrdí Adam.

Ve druhém kole se zlepšil, zaznamenal jen 22 bodů a vyhoupl se na konečnou desátou pozici.

„Závod byl hodně silově vyčerpávající. Nejen já, ale i více kluků mělo křeče v předloktí. Mám teď jednoznačný cíl, a to skončit ve Španělsku tak, abych byl celkově do osmého místa,“ dodal Adam Procházka.

Jeho mladší bratr Pavel si před časem poškodil vazy v koleni a potýká se tak s tréninkovým mankem.

„Jednu sekci jsem kvůli velkému a nebezpečnému seskoku musel v obou kolech vynechat. Některé pasáže jsem jezdil trošku komplikovaněji technicky, abych koleno pošetřil od seskoků. Jinak jsem s tratí bojoval, jak se dalo. Bohužel vynikající kondice, díky které jsem vyhrál ve Švédsku, je kvůli měsíčnímu výpadku pryč,“ vysvětloval trochu zklamaný Pavel Procházka, který je úřadujícím mistrem Evropy.

V prvním kole udělal 29 trestných bodů, ve druhém také, a tak se musel smířit až s dvanáctou pozicí. „Ve druhém kole už síly hodně docházely a já najednou začal dělat obrovské množství chyb,“ říká.

Cílem pro něj bylo tak náročný závod vůbec dokončit, což dokázal.

„Dvanácté místo je ale samozřejmě na mistra Evropy málo. Byl jsem si vědom handicapu s kolenem a měsíčního tréninkového manka. Nicméně i tak jsem někde uvnitř věřil, že mohu být v popředí, bohužel nestalo se,“ pověděl sklesle.

Druhý a zároveň poslední závod světového šampionátu se jede už o tomto víkendu ve Španělsku, kde sourozenci Procházkovi rozhodně nebudou chybět.

„Půjdu do toho stejně jako do prvního závodu – hlavně dokončit. Lokalitu vůbec neznáme. Může se ale stát, že se pojede na kratších lehčích sekcích a závod tak bude mému aktuálnímu stavu více vyhovovat. V tom případě bych mohl bojovat i o lepší umístění,“ dodal závěrem Pavel Procházka.