Startovat v tomto mistrovství mohou jezdci nad 35 let, a to na strojích do roku výroby 1972. Přerovská rokle v minulosti hostila sedmkrát závod mistrovství světa, ten poslední v roce 1974, kdy se tehdy vítězem stal pětinásobný mistr světa Belgičan Roger de Coster.

Na úvodní podnik veteránského mistrovství Evropy v Přerově, které bude mít pokračování v Německu a Holandsku, přijelo na 150 závodníků z šestnácti zemí. Ti byli rozděleni do čtyř skupin, a to 35 let a více, 50 a více, 60 a více a 66 let a více. Své umění předváděli na motocyklech značek ČZ, Jawa, Eso, Maico, Norton, BSA, Triumph, Matchless, Husquarna, Lito, Bultaco, Montesa a dalších.

Kategorii nejmladších jezdců nad 35 let opanoval Angličan Scott Hayworth na stroji BSA z roku 1971, který vyhrál oba dva závody a na své konto si připsal 80 bodů. Stejně bodů (72) mají po závodech v Přerovské rokli Dany Nüssli (BSA) ze Švýcarska a Olivier Derome (ČZ) z Belgie, kteří shodně obsadili druhé a třetí místo.

U padesátiletých kraloval Švýcar

Ve třídě padesátiletých a více se ze dvou vítězství radoval Švýcar Walter Senn na motocyklu BSA z roku 1969. V prvním závodě obsadil stříbrnou pozici český jezdec Pavel Janda (ČZ) a ve druhém také domácí motokrosař Radek Macourek (ESO). V obou závodech na třetí pozici dojel Ueli Utzinger ze Švýcarska.

V kategorii 60+ se o prvenství nejvíce rvali Miroslav Hanáček (CZ 380) a Jiří Stodůlka (ČZ). Oba nakonec ze dvou závodů získali shodně 77 bodů za první a druhé místo. Též shodně 66 bodů si z Přerova odvážejí Němec Wolfang Büttner (Husquarna) za dvě čtvrtá místa a Angličan Roger Dunford (BSA) za třetí a pátou příčku.

Nejstarší třídu 66 let a více ovládl Terry Challonor z Anglie na motocyklu značky Triumph roku výroby 1964, který vyhrál oba závody. Dvakrát stříbrný skončil Jan Keizer z Holandska (Trumph) a celkové třetí místo zaujímá po tomto dvojzávodu Belgičan Oost Oostra (Jawa), který skončil v první jízdě čtvrtý a ve druhé se o stupínek zlepšil.