„Na trať jsme vylili třicet osm cisteren vody, a stejně to bylo málo," nechápavě kroutil hlavou Josef Hartmann z pořádajícího Autoklubu Přerov-město.

„Názory jsou různé. Abych řekl pravdu, tak jsem zažil i více prachu. Ale když nebyla vůle od jezdců, tak to dopadlo takhle," krčil rameny.

V kategorii veteránů se sešlo na startu pětatřicet motokrosařů a obě jízdy měly naprosto shodné umístění na prvních čtyřech příčkách. V obou případech zvítězil Miroslav Kučírek, druhý skončil Michal Baborovský, třetí Petr Dokoupil a těsně pod stupni vítězů stanul Roman Buček. Domácí Jan Hledík z Lýsek dojel na 15., respektive 21. příčce.

Třídu MX2 ovládly dva stroje Kawasaki. Padesát bodů za dvě prvenství bral Marek Sukup a 42 bodů za druhé a třetí místo si připsal Milan Špičák. Přerovský Jaroslav Spáčil odjel v prvním závodě jen sedm kol a do druhého už nenastoupil.

Nejprestižnější třídu MX3 měl pod palcem Martin Michek, vítěz posledního závodu mistrovství světa v Bulharsku, který zajel 18 kol v čase 35:09.653 minut s průměrnou rychlostí 56,8 kilometru za hodinu. Druhý v cíli byl se ztrátou 13 sekund Petr Bartoš a o další 3 vteřiny za ním proťal cílovou linii Michal Votroubek. Jak už bylo uvedeno, druhá jízda se neuskutečnila.

První polovinu domácího šampionátu v motokrosu uzavře závod v Kaplici 8. července.

Nyní si Přerovská rokle dva víkendy odpočine a 16. – 17. června přivítá čtvrtý závod českého mistrovství v autokrosu.