Na velmi krátkém přírodním okruhu už po prvním měřeném tréninku technicky vybroušenou jízdou a zdravou drzostí vzbuzoval respekt. Především v depu favorizované rakouské ekipy, kde navíc jeden z Petrových velkých soupeřů Johann Furbock musel odstoupit pro poruchu převodovky.

Druhý trénink, opět perfektní výkon a byla z toho pole position pro odpolední závod. S plným odhodláním ve vypjaté atmosféře burácejících strojů očekával na první pozici povel startmaršála. V prvním kole uhájil vedoucí postavení před dotírajícími soupeři. Skvěle rozehraná partie. Ve třetím kole získal rozhodující náskok, který neustále zvyšoval a nenechával nikoho z přítomných ani chvíli na pochybách, že je to opět jeho závod.

V jeho druhé polovině ale musel řešit nejednu složitou situaci, kdy předjížděl jezdce o celé kolo. Zejména při předjíždění jednoho z Rakušanů, který ho v technické pasáži doslova zavřel a nerespektoval signalizaci předjíždění o kolo a uvolnění tratě. Zde musel Kolář prokázat srdce bojovníka a v následující úzké šikaně využít maximálního výkonu svého stroje a ostrých loktů. Vtěsnal se do úzké mezírky a protáhl se kolem opozdilce, který tento manévr viditelně nečekal.

Dále už jeho vítězství nic nebránilo a s přehledem si za aplausu početného publika přijel pro svůj další vavřín.

Současně byla hodnocena i jízda pravidelnosti, což znamená co nejvyrovnanější časy v tajně vybraných měřených kolech. Tady z toho byla druhá příčka.

„Věřím, že jsem svými výkony potěšil své fanoušky, sponzory a úspěšně reprezentoval město Přerov,“ stručně komentoval Petr Kolář své výsledky.

Letošní sezona pro něj byla mimořádně úspěšná. Čtyři první místa, jedno třetí a jedno páté, to je skvělá bilance přerovského závodníka hájícího barvy Wasps Racing Přerov. (wasps)