Ve své parádní disciplíně, závodu smíšených posádek malých, tedy desetimístných lodí, na dva kilometry, se přerovská posádka dočkala první bronzové medaile hned při svém úvodním startu v pátečním odpoledni. Na stejné trati pak Moravian Dragons jen s mírně pozměněnou sestavou nastoupili o několik desítek minut později také v kategorii Open, tedy bez rozlišení věku a pohlaví. Přes zátěž z předchozí jízdy dlouho bojovali o další bronz, nakonec na ně však zbylo pouze čtvrté místo.

V sobotu ve sprintu na 200 metrů se jim opět i díky nejpevnějším pilířům v sestavě Liboru Kopečkovi a Petru Gajduškovi bez potíží podařilo kvalifikovat na smíšené malé lodi do finále. V otevřeném souboji o zlato sice Přerované zatahali jen za bronzový konec, zbytek startovního pole však nenechali na pochybách, kdo si rozdělí cenné kovy.

Nedělní jízdy na půl kilometru naplno ukázaly vyrovnanost soutěžících týmů. Moravian Dragons se pro zpestření kromě smíšené malé lodi nahlásili i na loď velkou (standardní dvacetimístnou, pozn. red.) do kategorie Open, přestože mohli do finále nasadit pouze šestnáct pádlujících. Zatímco mezi sobě rovnými smíšenými posádkami znamenalo malé taktické pochybení na malé lodi až čtvrtou příčku, smíšená sestava na velké lodi s přispěním obou pilířů prohnala i vítěze a urvala nečekané stříbro.

Moravian Dragons tak úspěšně navázali na měsíc starý triumf ze šampionátu pod hlavičkou Mezinárodní kanoistické federace v Itálii a potvrdili svou příslušnost k evropské špičce, ze které dočasně vypadli po vnitřních změnách v chodu klubu. Nyní však opět mohou směle vzhlížet do budoucnosti.