I bez tréninku a několika absentujících členů základní sestavy se proto po dlouhém rozhodování mužská posádka odhodlala si ještě jednou zazávodit na domácím kolbišti a vyrazit na Slovácko. Své kvality dragoni prokázali už při úvodní sobotní dvoustovce. Šílící dav fanoušků jen nevěřícně sledoval, jak po drobné chybě v posledním metru závodu smolně přišli o jasné vítězství a zbyla jim jen druhá příčka.

Třítýdenní pauzu nejvíc přerovští borci pocítili v odpoledním vytrvalostním závodě na dva kilometry. Na bolestí vykoupené bronzové medaile mohou proto vzpomínat s pocitem zadostiučinění.

Taktika hrála prim

V neděli mezi mužskými loděmi na vzdálenosti 500 metrů propukla nevídaná taktická bitva. Přerované nakonec v závodě, kterému dominovalo vyčkávání na výpad soupeřů, tahali za kratší konec. Přestože se čtyři nejrychlejší týmy v cíli seřadily v jediné sekundě, nezbylo na ně o několik centimetrů místo na stupních vítězů.

Úřadující mistři světa a Evropy si i tak vychutnali pohodový víkend.

Dále od cenných kovů se držely Moravian Dragon Ladies, které se po maďarské epizodě s hranickými Kometami opět sešly na stejné palubě s dračicemi z pořádající Ostrožské Nové Vsi. Jejich společná posádka se sice s každým závodem lépe poznává a výrazně zlepšuje, ale zatím se umístila jen pátá na dvoustovce a pětistovce a o příčku hůře na dvoukilometrové trati.