Na závodním koberci se v individuálním programu představilo 169 gymnastek ve čtyřech kategoriích A – C po jednotlivých ročnících narození. Ve společných skladbách pak osm týmů v šesti kategoriích.

Dvoudenního klání se zúčastnila i početná výprava patnácti moderních gymnastek dvou klubů TJ Spartak Přerov a SSK Vítkovice.

Vítězkami kategorií se staly Adéla Mikešková, Nela Hasoňová a Monika Tomečková, druhé místo obsadily Marie Kučová, Veronika Chatrná a Eliška Zbožínková. Na třetí stupínek vystoupila Magdalena Švorčíková.

Šesté místo patří ve výsledkové listině Zuzaně Lesákové a Michaele Koritoarové, osmou příčku obsadila Emma Janková.

V jednotlivých náčiních za obruč, míč a kužele dívky posbíraly sedm zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile. Marie Kučová navíc získala šerpu za ocenění „Miss Beautiful.“

„Závod byl výbornou mezinárodní zkušenosti pro všechny naše gymnastky, Magda, Zuzka a Míša absolvovaly premiérové vystoupení v zahraničí,“ hodnotí předsedkyně oddílu moderní gymnastiky TJ Spartak Přerov Iva Otáhalová.

„Nejkrásnějšími choreografiemi se suverénně pyšnily na závodní ploše Italky, vysokou technickou úroveň sestav měly Němky i Izraelky. V širokém spektru výkonnostní úrovně jsme se s hrdostí poměřovaly výkony s těmi nejlepšími,“ dodala.

Závod ve Švýcarsku byl zakončením výborné závodní sezony přerovských závodnic. „Dívkám a celému realizačnímu týmu patří poděkování za reprezentaci klubu a města Přerova v zahraničí,“ uzavřela Iva Otáhalová.

Eliška Zbožínková, moderní gymnastka Přerova
Moderní gymnastky Přerova absolvovaly vrchol sezony. Bez medaile