Od nejmladších až po juniorky mají moderní gymnastky na kontě zisk čtyř zlatých, tří stříbrných, dvou bronzových medailí a dvou čtvrtých míst. Dva týmy společných skladeb vybojovaly postup na vrcholnou domácí událost, která se uskuteční o následujícím víkendu v KV aréně – Hale míčových sportů v Karlových Varech.

DO VARŮ MÍŘÍ JUNIORKY A NADĚJE STARŠÍ

Na mistrovství České republiky nebude chybět skladba se švihadly přerovských juniorek ve složení Stela Dočekalová, Emma Poláková, Denisa Karasová, Markéta Lukšová a Kateřina Vařáková. Autorkou zdařilé choreografie na hudbu maďarského skladatele Balásze Havasiho je Alice Gřešáková, tým se připravuje pod vedením trenérky Naděždy Zemánkové.

„Dívky v sezoně kromě dvou předvedení ukázaly vyrovnané výkony, které jim zajistily pódiová umístění. Avšak rezervy jsou stále nejen v technice těla a náčiní,“ hodnotí dosavadní výkony juniorek trenérka a předsedkyně oddílu Iva Otáhalová.

Tým se zúčastnil pěti soutěží a na kontě má tři prvenství a dvě třetí místa. „Pouze precizní provedení v dynamice, napětí a synchronu bude mít šanci na úspěch ve vrcholném závodě sezony,“ upozorňuje Iva Otáhalová.

Mezi elitou se v v Karlových Varech představí také naděje starší. Autorkou skladby se třemi švihadly a dvěma míči je Alice Gřešáková, dívky trénuje Iva Otáhalová a Naděžda Zemánková.

„S velmi náročnou kombinací náčiní pro tuto věkovou kategorii se poprala již většina týmů. Našemu družstvu se přes výrazný progres v synchronu a technice těla skladbu nedaří předvést bez nedostatků,“ bilancuje Iva Otáhalová.

Naděje starší zatím vybojovaly na podzim druhé, čtvrté, šesté, osmé a deváté místo. Tvrdý trénink nyní zkusí zúročit na vrcholné tuzemské akci.

„Přejeme týmům společných skladeb nadějí starších a juniorek na nadcházejícím mistrovství České republiky radost z pohybu, ladný, elegantní, koncentrovaný výkon a úspěšnou reprezentaci klubu, oblasti a města Přerova. Trenérskému týmu patří poděkování za maximálně odvedenou práci,“ uvedla Iva Otáhalová.

MLADŠÍ GYMNASTKY SBÍRAJÍ ZKUŠENOSTI

Během podzimní sezony se na závodních plochách srdnatě rvaly také ty nejmladší kategorie přerovského oddílu. Skladba bez náčiní nadějí nejmladších sbírá první závodní zkušenosti pod vedením trenérky Ivany Bořutové. Na kontě má druhé, páté a deváté místo.

Nově složený tým nadějí nejmladších předvádí skladbu se třemi obručemi. Trenérky Sára Zbožínková a Michaela Šlosarová děvčata dovedly k diplomům za první, čtvrté a osmé místo.

Naděje mladší prezentují skladbu s pěti páry kuželů pod vedením Naděždy Zemánkové a Michaely Šlosarové. Velká nemocnost dívkám umožnila účast pouze na dvou soutěžích, ze kterých si odvezly druhé a deváté místo.