O největší úspěch se postaraly naděje starší, které vybojovaly skvělé šesté místo.

Ženy Spartaku ve složení Martina Jemelková, Zuzana Kovářová, Lenka Vincenová, Martina Tomanová a Martina Zbožínková dokázaly v Praze v bouřlivé atmosféře získat 19,70 bodů, což stačilo na konečné osmé místo. Vítězkami se staly gymnastky Tesly Brno (26,70).

Na mistrovství republiky v Hradci Králové závodnice skladby mohly předvádět dvakrát. Nejlepších šest týmů z první části totiž postupovalo do finále, kde už si to rozdaly o titul.

Naděje starší Přerova (Kristýna Dostálová, Stela Dočekalová, Lenka Hanzlíková, Markéta Lukšová, Gabriela Škrabalová a Kateřina Vařáková) načasovaly skvěle svou formu, když poprvé v sezoně odcvičily skladbu bezchybně a postoupily do finále. Tam předvedly další výborný výkon a se ziskem 19 bodů skončily šesté. Zlato si odvezlo SKP MG Brno (23,90).

Svou šanci na republikovém šampionátu dostaly i přerovské juniorky. S nepříjemným startovním číslem 1 se popasovaly velice slušně. Adéla Mikešová, Anna Pecháčková, Magdaléna Uvírová a hostující Barbora Smékalová s Terezou Palupčíkovou svou společnou skladbu předvedly také bez jediného zaváhání. Známka 11,05 těsně nestačila na postup do finále.

Osmé místo Spartaku pro juniorky znamenalo zklamání, za předvedený výkon si však od trenérky Ivy Otáhalové vysloužily pochvalu. Také v juniorkách dominovaly Brňanky, tentokrát oddíl Tart MS Brno (27,25).

Mistrovství republiky se zúčastnila i přerovská závodnice číslo jedna, Michaela Šlosarová. Ta hostuje v barvách SKP Brno. Z podniku si odvezla dvě bronzové medaile za víceboj a skladbu se šesti stuhami.

Podívat se na umění moderních gymnastek Spartaku budete mít tento víkend. V sobotu od 17 hodin proběhne v hale TJ Spartak Přerov Vánoční akademie. (red)