V pěti kategoriích od nejmladších nadějí až po seniorky se prezentuje 15 přerovských gymnastek. Čtyři naděje vstoupily do první sezóny ve volném programu a sbírají především závodní zkušenosti.

„Postupně se začínají rýsovat prvky obtížnosti, rovnováhy, skoky a rotace, s technikou náčiní ještě hodně bojují, takže švihadlo, obruč i kužele jsou na závodní ploše hodně nevyzpytatelné. Přesto Barbora Běhulová, Kristina Jasmina Kolářová, Nikol Stržínková a Marcela Přikrylová zaslouží pochvalu za výkonnostní posun,“ uvedla trenérka a předsedkyně oddílu Iva Otáhalová.

Moderní gymnastky TJ Spartak Přerov úspěšně závodily v Norsku
Osm moderních gymnastek Přerova v Norsku. Výsledek? Osm medailí!

Naděje starší vstoupily do sezony se zbytečnou nervozitou. „Zobtížněné a nové sestavy postupně získávají na jistotě, která je znát i ve výkonech a následně i výsledcích závodů,“ řekla Otáhalová.

Hasoňová na vítězné vlně

V nejsilnější početní konkurenci bojují přerovské juniorky s míčem, obručí a stuhou. Na vítězné vlně pluje nejlepší juniorka Nela Hasoňová, která si drží suverenitu přes nejobtížněji postavené sestavy.

Fotbalisté FK Kozlovice B proti FK Potštát (1:1, pen. 4:1). Okresní přebor OFS Přerov. Marek Ocelka
Student, záložník i brankář. Ocelka naskočil v poli, ale vychytal penalty

Závod od závodu překvapuje svými výkony prvním rokem působící v náročnějším trojboji Veronika Chatrná, která své maximum zlepšila o 7,5 bodu od prvního závodu.

V seniorské kategorii má Spartak po letech kvantitativně i kvalitativně velmi silné zastoupení. Trio Eliška Zbožínková, Monika Tomečková a Katka Vařáková soupeří o každou desetinku nejen mezi s sebou v každém závodě, technická náročnost po stránce obtížnosti těla i náčiní způsobuje zatím velkou nevyrovnanost v rámci provedení a ovlivňuje v zásadní míře i výsledek.

„Technická náročnost, společně s precizním provedením, nadstandardní choreografií a vysokou uměleckou hodnotou bude klíčem k úspěchu,“ zmínila Iva Otáhalová.

Seniorky uspěly i v Rakousku

V Rakousku si v týmové soutěži vedly nejúspěšněji seniorky ve složení Vařáková, Tomečková, Zbožínková a vybojovaly čtvrté místo. Juniorky ve složení Hasoňová, Koritarová, Mikešková, Chatrná skončily na 7. místě, naděje starší ve složení Janková, Kučová, Lesáková, Švorčíková obsadily 6. pozici.

Z medailových pozic za jednotlivé náčiní je bilance následující: zlato Hasoňová míč, stříbro Lesáková kužele, bronz Kučová kužele, obruč a stuha Vařáková.

Do Přerova se nadcházející víkend 20. a 21. dubna chystá až pět tisíc mladých tanečníků. Po roce se zde koná Mistrovství Moravy ve street dance a street show. Foto: Lola´s Dance Centre, se souhlasem
Přerov ve víru tance. O tituly mistrů Moravy bude usilovat až 5 tisíc tanečníků

Souhrn výsledků víceboj, sestavy:

Naděje nejmladší:

Barbora Běhulová 5-2

Kristina Jasmina Kolářová 1

Naděje mladší B:

Nikol Stržínková 5-2

Marcela Přikrylová 9-6

Naděje starší B:

Magdalena Švorčíková 2-1-9

Emma Janková 5-5-16

Zuzana Lesáková 2-6 (bronz míč)

Marie Kučová 4-3-5 (zlato míč)

Juniorky B:

Nela Hasoňová 1-1-1 (zlato obruč, míč)

Adéla Mikešková 9

Michaela Koritarová 6-9

Veronika Chatrná 10-4-4 (bronz obruč)

Seniorky B:

Kateřina Vařáková 1-2-3 (bronz obruč)

Monika Tomečková 6-1-6 (stříbro obruč)

Eliška Zbožínková (3-4-5)