Na startu se sešlo 109 závodnic v individuálním programu, dvanáct dvojic a trojic a sedm společných skladeb ze sedmi zemí. Pozvání přijalo Švédsko, Finsko, Velká Británie, Ukrajina, Dánsko, Česká republika a samozřejmě kluby z domácího Norska.

Sbírání zkušeností a porovnání výkonů v mezinárodní konkurenci především ve společných skladbách a individuálních sestavách. To bylo cílem účasti osmi přerovských moderních gymnastek TJ Spartak Přerov. Jejich bilance startu v rámci zisku kovů je vynikající. Tři zlata, jedno stříbro a čtyři bronzy.

První zlaté získala juniorka Hasoňová

V sobotním programu na závodní ploše značky Spieth se představily juniorky a seniorky. V juniorské kategorii B měl Přerov tři zastoupení, dívky si pro svá vystoupení vybraly obruč a míč.

Adéla Mikešková obsadila ve dvojboji celkově deváté místo (34,350), Michaela Koritarová předvedla bezchybný výkon a skončila na třetí pozici (41,000).

Nela Hasoňová ovládla zcela suverénně 22členné startovní pole a se čtyřbodovým náskokem opanovala tuto kategorii (45,550). Předvedla svůj osobní výkon a za obě náčiní ještě získala zlato.

„Míč se stal naším úspěšným náčiním, Míša získala stříbro, Adélka bronz,“ komentovala předsedkyně oddílu Iva Otáhalová.

V seniorské kategorii Spartak reprezentovala na startu Monika Tomečková, která v silné konkurenci 24 startujících za obruč a kužele obsadila pěkné šesté místo (42,100), na bronzový stupínek vystoupila za sestavu s kužely.

close Moderní gymnastky TJ Spartak Přerov úspěšně závodily v Norsku info Zdroj: se svolením MG TJ Spartak Přerov zoom_in Moderní gymnastky TJ Spartak Přerov úspěšně závodily v Norsku

Mistryně republiky bronzové

V nedělním dopoledni byly na programu finálové disciplíny se stuhou juniorek a seniorek A kategorie, dvojice, trojice a společné skladby.

První na koberec nastoupily přerovské juniorky ve složení Veronika Chatrná, Adéla Mikešková, Michaela Koritarová, Marie Kučová a Zuzana Lesáková. Předvedly vyrovnaný výkon v obou provedeních a bodovým hodnocením 36,650 získaly bronzové ocenění.

Závěr závodu patřil seniorkám. Za silné soupeřky dvojic z Finska a Norska, jejichž synchron v rámci provedení byl téměř bezchybný, se zařadila mistrovská trojice Spartaku Nela Hasoňová, Monika Tomečková a Eliška Zbožínková. Za doprovodu Dvořákovy Deváté symfonie získala 36,600 bodu.

„Potěšila nás i pochvala za naše choreografie společných skladeb z úst hlavní trenérky pořádajícího klubu paní Bente Bjanes,“ zmínila Iva Otáhalová a závěrem dodala: „Naším výkonem jsme chtěly přispět k prezentaci našeho krásného sportu, který letos oslavil 70 let od svého vzniku v naší republice.“