V Lanžhotě proběhl závod O pohár obce Kostice a brněnská Olympie byla hostitelem soutěže One World - Gymnastické Vánoce, pro niž byla charakteristická v prvé řadě pomoc znevýhodněným dětem s motem - Daruj hračku s Českým rozhlasem.

V prvním závodě v kategorii D se se čtyřmi obručemi představilo II. družstvo ve složení Martina Jemelková, Martina Tomanová, Martina Zbožínková a Eliška Kotrlová. Obě provedené skladby měly rezervy a tak trenérka Ivana Bořutová měla k výkonu svěřenek připomínky.

Celková známka 21,300 bodu v konkurenci osmi družstev stačila na šestou pozici. Eliška Opletalová, Anna Phan Ho Van, Michaela Šlosarová a Martina Tomanová, I. družstvo, se pod vedením Naděždy Švrčkové prezentovalo v kategorii D na závodní ploše v Olympii.

V konkurenci šestnácti týmů vybojovaly přerovské gymnastky pěkné páté místo bodovým ohodnocením 16,975 s odstupem 0,115 bodu od bronzového stupínku. S pěti páry kuželů se prezentují v závodní sezoně juniorky.

Výborně do týmu zapadla hostující Michaela Mazouchová z Bruntálu, jež nahradila pátou členku skladby, která ukončila závodní kariéru čtyři dny před prvním závodem. Doplnila tak tým ve složení Blanka Bořutová, Pavlína Koplíková, Klára Jančíková a Tereza Havierniková.

V Lanžhotě bylo první provedení zbytečně nervózní. Ve druhém se závodnice maximálně zkoncentrovaly a předvedly výborný výkon, který v součtu stačil na druhé místo.

V Brně v konkurenci osmi družstev se skladba líbila a druhé provedení rozhodčí ocenily druhou nejvyšší známkou soutěže. Na vítězné Maďarky sice Spartak nestačil, ale zaznamenal nejkvalitnější výsledek ve společných skladbách.

Přípravu závodnice absolvují pod vedením trenérky Ivy Otáhalové a baletní pedagožky Magdalény Kettnerové.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika