Přerovští veslaři na známé veslařské dráze bojovali o nominaci do reprezentace ve všech věkových kategoriích. Nejkvalitnější výkon podal Petr Čabla, který závodí v kategorii mužů lehkých vah. Ve třech jízdách skifařů se nechal porážet pouze bratry Vetešníky, kteří mají bohaté zkušenosti ze světových soutěží. Čablovi by neměla uniknout nominace na Mistrovství Evropy.

Reprezentovat Českou republiku budou po roce na závodech CEFTA i dorostenky. Magdalena Juziková se umístila v závodě skifů dorostenek na třetím místě, Sabina Patermannová s Ditou Ponikelskou na dvojce bez kormidelníka skončily druhé. Juziková a Patermanová si dorosteneckou reperezentaci vyzkoušely již loni, pro Ponikelskou to bude reprezentační premiéra.

Mladší věkové kategorie a další začínající veslaři zavítali na Brněnskou přehradu. Pro přerovské veslování bylo potěšující, že přivezli do Brna největší počet závodníků.

V mladších žácích se nejvíce dařilo posádce Jiří Cibulec a Šimon Bartoš, kteří zvítězili v závodě dvojskifů, hned za nimi skončili Tomáš Gajdušek a Martin Jakubec. Na párové čtyřce mladších žáků dojel Gajdušek, Sedlák, Churý a Jakubec na stříbrné pozici. Ve dvojskifu starších žáků se dočkali vítězství po výborném výkonu Tomášové – Šišma a Jelínek. Třetí vítězství a opět na dvojskifu přidala nově sestavená posádka starších žaček Valentýna Kolářová a Kateřina Pivková.

Ve skifařských závodech zvítězila žačka Kolářová a junior Petr Pivko. Sbírku zlatých medailí nakonec rozšířily i dorostenky Holanová s Jakubíčkovou, které veslovaly ve vítězné posádce v závodě párových čtyřek.(rv)