Na šampionát se navíc ve dvou disciplínách nominovali ještě junioři David Drštička a Nikola Dvorská, pro nemoc ale ani jeden z nich startovat nemohl.

O nejlepší výsledek výpravy se tentokrát postarala juniorka Veronika Čejnová ve skoku vysokém, když obsadila dělenou šestou pozici. Co do výkonu se jí ale závod příliš nepovedl, když překonala pouze 158 cm. O pět centimetrů výše už bylo bohužel nad její síly. Jejím sezónním maximem je 167 cm, osobní rekord má pak ještě o další tři centimetry výše.

Až do posledních metrů bojoval o páté místo dorostenec Václav Vandrovec v běhu na 3000 metrů. V těsném doběhu tří závodníků ale nakonec obsadil sedmou pozici. Navíc atakoval svůj vlastní přerovský rekord, nakonec za ním ale o jednu vteřinu zaostal (9:09,56 min).

Finálovou osmičku uzavřel mezi koulaři dorostenec Adam Bubík. Hned prvním pokusem poslal pětikilové náčiní do vzdálenosti 13,73 m a na dohled se přiblížil vlastnímu přerovskému maximu. Od sedmého místa jej dělilo pouhých pět centimetrů, v dalších sériích už se ale zlepšit nedokázal.

O účast ve finálové osmičce trojskokanů naopak ve třetí sérii přišel dorostenec David Skřeček a veze si z Ostravy deváté místo za výkon 12,27 m. David startoval i v běhu na 60 m překážek, ve kterém doběhl jako jedna dvacátý. Zajímavostí je, že už potřetí v této sezóně běžel překážky za 8,88 s. Osobní rekord má ale ještě o desetinu sekundy lepší.

Patnáctá se mezi koulařkami umístila juniorka Kateřina Bubíková (9,43 m). Také jí lepší pozice unikla jen o kousek – přesně o sedm centimetrů. V běhu na 400 metrů juniorů se představil Adam Kopec, který se za výkon 52,40 s umístil na 16. pozici. (kou)