Suverénně nejúspěšnějším závodníkem byl Ondřej Vrtěl, který dokázal vylepšit rovnou dva přerovské rekordy. Nejdříve se mu to povedlo v hodu míčkem, když přehodil letitý výkon Jaroslava Fuňka o více než metr a půl a zapsal si úctyhodných 75,63 metru. Druhý v pořadí závodu, Pavel Gadas z SK Hranice, za Ondrou zaostal o více než 10 metrů. Ve druhé vrhačské disciplíně, kouli, Vrtěl sice na prvenství nestačil, ale i stříbrná odměna za druhý rekord ho jistě potěšila. Hodem dlouhým 11,66 metru vylepšil výkon Libora Hanáka z roku 1998 o sedm centimetrů. Svou všestrannost ukázal, když zaběhl slušný čas na 60 m překážek (10,44 s.) a získal za něj druhou zlatou medaili. Ondra je velkým talentem přerovské atletiky a příslibem do budoucna.

O třetí titul krajského přeborníka se zasloužil další talent Michal Richter v běhu na 800 metrů. Opět si vylepšil osobák (2:40,17 min.) a už poněkolikáté letos vyhrál. Stříbrnou medaili přidal na 150 metrové trati (21,79 m). Představil se i ve vrhu koulí, kde si vedl více než dobře a osobním rekordem 8,32 metru zakončoval pořadí finálové osmičky.

Bronzovou medaili vybojoval Pavel Mikuláček na krátkých překážkách v novém osobním rekordu 10,87 sekund. Dařilo se mu i v dálce, za osobákem zaostal o pouhé tři centimetry a za výkon 431 cm bral šestou pozici. Na 150 metrů byl osmý nejrychlejší (24,15 s). Jedinou skokanskou medaili vybojoval Daniel Pátek, který překonal laťku ve výšce 136 centimetru. Víc bylo tentokrát nad jeho síly, přesto získal bronz.

Dvakrát sedmý skončil Rostislav Mališka. Na překážkách se prezentoval časem 11,70 s. a svých premiérových 150 metrů zvládl za 23,53 sekund. Míčkem dohodil na metu 40,80 metru. Do finále B se probojoval Vojtěch Rakušan na šedesátce a doběhl druhý – celkově mu tedy patří 10. příčka. O desetinu rychlejší čas ale předvedl v rozběhu (9,65 s.).

Starší žačky skončily šesté

Už o den dříve se v Šumperku konaly krajské přebory družstev staršího žactva. Hoši SK Přerov byli sedmí s 30 body a po všech třech kolech jim patří šesté místo. Děvčata obsadila se ziskem 24 bodů šestou pozici a celkově jsou rovněž šestá.

Plným bodovým ziskem přispěl družstvu Petr Mikuláček. Opět vyhrál běh na 100 metrů s překážkami (15,66 s). V dálce předvedl totéž a dokonce si vyrovnal osobní rekord z letošního května – 569 centimetrů. Jan Koplík byl devátý v běhu na 60 metrů ve vylepšeném osobním rekordu 8,16 sekund.

Z děvčat dosáhla na medaili pouze Lucie Pavelková v běhu na 150 metrů (21,23 s). K tomu byla pátá na 60 m (8,88 s). Aneta Mališková si vylepšila osobák v dálce na 414 cm a skončila šestá.

Helena Tomková jasně zvítězila

Díky medaili na MČR do 22 let si Helena Tomková zajistila účast na mezistátním utkání této věkové kategorie. To se konalo v sobotu 11. září ve slovinském Celje a kromě Česka se ho zúčastnilo ještě Maďarsko a Slovinsko. Helena si pohodlně pojistila vítězství a v protivětru 1,3 m/s. zvládla stovku s překážkami za 14,33 sekundy. Druhá v závodě Nikol Ogrodníková za ní zaostala o 24 setin. Ziskem 7 bodů přispěla k suverénnímu vítězství českého výběru.

Mikuláček startoval na republice

Velkého úspěchu se dočkal Petr Mikuláček. Startoval totiž na žákovském mistrovství republiky, které letos hostila pražská Slavia. Nejprve se v sobotu představil v rozběhu na 100 m překážek, který mu nevyšel úplně podle představ. V rozběhu byl sedmý, ale aspoň vylepšil svůj čas z krajských přeborů na 15,53 sekund.

To v neděli se závod na dvojnásobné distanci vyvíjel o poznání lépe. Ještě na sedmé překážce držel Petr postupovou pozici. Jenže potom zakopl o překážku a úplně si rozhodil krokový rytmus. I tak z toho byl pěkný čas o pouhou desetinu za osobákem (29,85 s.) a šestnácté místo.

MARTINA KOUTŇÁKOVÁ