Starší žákyně Veronika Čejnová má v posledních dnech svůj závodní program velmi nabitý. Přesto kvalifikaci ve skoku vysokém zvládla na výbornou, na překonání limitu 153 cm jí stačily pouze dvě postupné výšky. Hladce postupovala také finálovým závodem, první oprava přišla na 162 cm. Dvě opravy potřebovala na 165 cm, kterými si nakonec zajistila bronzovou medaili. Ještě výš skočila na předešlém atletickém čtyřboji v Opavě, kde překonala laťku ve výšce 167 cm, a vylepšila tak absolutní přerovský ženský rekord. Startovala také na trati 100 m př., kde v rozbězích zaběhla desátý nejrychlejší čas, jenže ten na finále bohužel nestačil. Přesto se může pyšnit novým osobním rekordem 14,97 s.

O další přerovský rekord, tentokrát ale „pouze" žákovský, se postaral starší žák David Drštička na trati 100 m překážek. Svůj osobák si ve finále vylepšil o tři desetiny a umístil se na krásném pátém místě (14,00 s). Startoval také v nejkratší sprinterské disciplíně, a sice v běhu na 60 m. V rozběhu si zajistil třetím místem postup do semifinále, kde předvedl výborný čas 7,39 s (za svým osobákem zaostal o pouhých 6 setin), na další postup to ale bohužel nestačilo.

Dvojnásobné zastoupení měl přerovský oddíl mezi mladšími žáky. Lépe se vedlo Jonáši Kolomazníkovi, který vybojoval stříbro ve výšce výkonem 158 cm. Nejenže si vylepšil osobák, ale posunul také přerovský rekord mladších žáků. Z rozběhu na 60 m překážek pohodlně postoupil do finále (9,86 s), kde zopakoval na setinu přesně svůj šest dní starý výkon z krajského přeboru družstev, a vyrovnal si osobák (9,77 s). Tento výkon mu zajistil skvělé páté místo.

Maličko smůly si vybral v dálkařském sektoru David Skřeček. Dva pokusy, které mířily za pětimetrovou hranici, těsně přešlápl, a ten třetí bohužel těsně na postup do finále nestačil. David byl s výkonem 495 cm prvním nepostupujícím a od finále jej dělilo pouhých 5 cm. Přesto je tento výkon jeho druhým nejlepším v kariéře.

Všichni přerovští hoši navíc startovali také ve štafetách na 4×60 m. Mladším žákům to běželo velmi rychle, a v cíli to bronzově zacinkalo (30,57 s). Zásluhy patří Skřečkovi, Dohnalovi, Kolomazníkovi a Lawsonovi. Štafeta starších žáků se v konečném pořadí dvou běhů umístila na devátém místě (28,30 s). Startovali Vychodil, Bábek, Pospíšil a Drštička. (kou)