Svými výkony se zaskvěl Adam Kopec. Vyhrál závod na 300 metrů v osobním rekordu 47,06 sekund a nominoval se do družstva Olomouckého kraje pro mezikrajové utkání. Druhý osobák přidal v běhu na 60 m př. (10,96 s.) a končil čtvrtý. Jeden bod za desátou příčku přidal ještě na hladké šedesátce (9,27 s).

Šestý na překážkách byl Matěj Trochta (13,05 s). V dálce s 373 cm nebodoval a skončil třináctý.

Ve formě se předvedla také Sára Kolomazníková. Výrazně se přiblížila svým osobním rekordům jak na překážkách (12,90 s.), kde byla těsně jedenáctá, tak v kouli (7,12 m). Tento výkon stačil na páté místo. Tři body za osmou pozici získala v běhu na 150 m (24,42 s.).

Lucie Václavíčková si vylepšila osobní rekord na 60 m př. (13,74 s), míčkem hodila rovných 29 metrů a v obou těchto disciplínách obsadila čtvrtou pozici.

Koutňáková na MČR do 22 let neuspěla

Praha, Přerov – Mistrovství České republiky atletů a atletek do 22 let hostila pražská Slavia. Oddíl SK Přerov měl v hlavním městě jedinou zástupkyni Martinu Koutňákovou, která ale nepotvrdila formu, s níž do Prahy přijela. V disku se vyoutovala třemi nezdařenými pokusy a v kladivu se měřil pouze jeden, který stačil na 11. místo (31,42 m). (mk)