„Celý závod se jel na umělých překážkách, což není vůbec nic pro nás," uvedl Pavel Procházka ten hlavní důvod, proč se ve Francii nezadařilo.

Navíc také konkurence byla slušná, když přijelo na čtyřicet biketrialistů a nechyběli například i velmi dobří Číňané a Japonci.

„Nakonec to pro nás dopadlo hodně špatně. Tak, jak nám to loni sedlo ve Španělsku, tak tohle byl přesný opak. Nějak nevycházelo vůbec nic a bylo to spíš trápení," pokračoval Pavel, který obsadil 16. a Adam 22. pozici.

„Kdybych nenadělal takovou spoustu chyb, tak jsem mohl být zhruba kolem osmé pozice. Na lepší umístění na takové trati prostě nemám. Je to pro nás oba zklamání," dodal.

Zvítězil Rafael Tibau, který se před nedávnem stal mistrem Evropy, když vyhrál o pouhé tři body právě před Pavlem Procházkou. Tentokrát činil rozdíl hrozivých 40 bodů.

Další závod z třídílného seriálu mistrovství světa čeká oba sourozence v sobotu ve Španělsku. „Sekce jsou prý stavěné ve městě, takže to budou bohužel asi opět umělé překážky. Ale nevzdáváme to, v těch dvou zbývajících závodech se dá pořad ještě hodně dokázat," pověděl Adam Procházka.