Hanák dojel druhý, Švestka po problémech až devátý

Nová Paka/Přerov -Druhý závod osmidílného Bresson mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu se jel o víkendu v Nové Pace.

15.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Do Štikovské rokle se sjelo téměř osmdesát závodních speciálů, které si to rozdaly za krásného skoro až letního počasí o mistrovské body. Závodu se v divizi 3A do 1600 ccm zúčastnili i oba přerovští jezdci.

Ladislav Hanák dojel druhý a Petr Švestka si vypil kalich hořkosti až do dna, když finále nedokončil. Hanák chtěl po vítězství v Přerově uspět také v Nové Pace.

Měřené tréninky i všechny své rozjížďky vyhrál a byl pasován na největšího favorita finálového závodu. Papírové předpoklady však nenaplnil, když dojel druhý za Vítem Nosálkem.

„Ve finále měl Nosálek bohužel lepší start a poté mi už moc příležitostí na předjetí nedal. Možná trošku rozhodly pneumatiky. Vít přezul na nové, kdežto my jsme je chtěli pošetřit, protože na Evropě se mám budou více hodit. Ovšem v rámci možností jsme zajeli dobrý závod a vyzkoušeli si spoustu věcí,“ zhodnotil své druhé vystoupení v českém mistrovství Ladislav Hanák.

Petr Švestka odjel první měřený trénink bez problémů, což se ovšem nedá říci o druhé „rundě“. Z ničeho nic mu upadlo kolo a měl co dělat, aby své auto nerozbil. Oprava nakonec trvala šest hodin.

Druhý den začal dobře, když v úvodní rozjížďce dojel druhý. Poté ho ovšem zlobila spojka a z druhé rozjížďky musel odstoupit. Ve třetí startoval z poslední řady a dokončil ji na pátém místě, což stačilo až na třetí řadu ve finále.

„Už na startu finále jsem slyšel divné zvuky z motoru a věděl jsem, že je zle. Ve druhém kole se mi úplně rozletěl a bylo po závodech,“ řekl Petr Švestka, který si na své konto připsal alespoň osm bodů za devátou příčku.

Výsledky všech divizí

D3 + D7 - 4000 ccm: 1. Turek, 2. Keřka, 3. Hošek, 4. Vaculík, 5. Bartoš.

D3A + D8 - 1600: 1. Nosálek, 2. HANÁK, 3. Šikola, 4. Kužel, 5. Horner (A), 9. ŠVESTKA.

D3 Junior buggy - 600 ccm: 1. Kupec, 2. Sekanina, 3. Pospíšilík, 4. Zeman, 5. Kuželová.

D1 + D5: 1. Fejfar, 2. Antony, 3. Bartoš, 4. Horáček, 5. Hovorka.

D6 - 1600 ccm: 1. Jánoš, 2. Handík, 3. Hušek, 4. Hudec, 5. Marhold.