„Turnaj splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Pojali jsme ho jako herní soustředění a přípravu na nadcházející start první ligy. Do týmu potřebuji zapojit nové hráče, což vždycky chvíli trvá. Trochu je ale škoda, že jsme nemohli hrát v nejsilnější možné sestavě,“ ohlížel se trenér KVP Přerov Jiří Otáhal.

Ten tak mohl kromě jindy méně vytěžovaných hráčů vyzkoušet také novou posilu, Slováka Petera Prachára. „Je to v podstatě pravé křídlo. Pochází z Bratislavy, kde doposud působil. Očekávám od něj, že bude patřit k pilířům našeho útoku,“ prozradil přerovský kouč.

V úvodním utkání poháru se naopak nepředstavil jeden z důležitých hráčů Mario Mazánik, jemuž přibyly příjemné rodinné povinnosti. Během sezony by však týmu mohl pomoci. „Zatím jsme spolu mluvili krátce. Bohužel mu to teď ani nevychází pracovně. Není to o tom, že by skončil. Chápu, že tahle nová životní situace hraje prim, což je v pořádku. Já pevně věřím, že s námi alespoň druhou polovinu sezony a play-off bude hrát. Týmu by určitě chyběl,“ uznal Jiří Otáhal.

KVP Přerov má ve svém středu také trojici reprezentantů – Filipa Mazánika, Kristiána Holibku a Michala Jurčíka. A právě na nich by kouč chtěl stavět. „Budu po nich chtít, aby hráli vůdčí roli v týmu. Bohužel, dva z nich mají problém stíhat tréninky kvůli práci, což mě trošku mrzí. Já pevně věřím, že se to nějak vykrystalizuje a na ligu budeme stoprocentně připraveni,“ uvedl trenér KVP.

Obhajoba titulu tedy nebude jednoduchá, hlavním cílem tak pro Přerovany zůstává nejprve postup do play-off. „Dál už je to věc momentální formy. Na obhajobu vůbec nechci pomýšlet, bylo by to věštění z koule. Tým se teprve formuje, zkoušíme nové věci,“ uzavřel Jiří Otáhal.

Výsledky KVP Přerov v Poháru ČSVP:

Skupina B:
KVP Přerov - Kometa Brno 8:9
KVP Přerov - Slavia Hradec Králové 18:5
KVP Přerov - Slavia Praha 16:12

Zápas o bronz:
KVP Přerov - UP Olomouc 9:6

Konečné pořadí:
1. Stepp Praha
2. Kometa Brno
3. KVP Přerov
4. UP Olomouc
5. AJ Strakonice
6. Slavia Praha
7. Hradec Králové
8. SK Děčín