Byl to poslední halový turnaj před zahájením letošní sezony na venkovních hřištích. Vyvrcholila tak zimní příprava a na množství skvělých výsledků hráčů to bylo znát.

V mládežnických kategoriích využili domácího prostředí Přerované. Potřetí za sebou se mezi žáky prosadila Karolína Jandová z SK Mlýn Přerov s výtečným výkonem 99 úderů. O druhé a třetí místo se po rozstřelu podělili Dominik Jurek z Tovačova a domácí Adam Doležálek se 102 údery.

Jandová si také odnesla pohár pro absolutního vítěze ve své kategorii. Juniory ovládla podle předpokladů reprezentantka a mistryně světa v soutěži družstev Jana Nakládalová z Kojetína.

Na odehrání čtyř kol potřebovala 90 úderů, to jest průměr 22,5 úderu na kolo. Za ní na druhé pozici zůstal absolutní vítěz kategorie Ondřej Gelnar z Příbora se sto údery a třetí byl Petr Bednář z Blanska (117). Žen se bez nemocných domácích hráček sešlo na startu pouze šest. Suverénní vítězství z turnaje i seriálu si odvezla reprezentantka Petra Kouřilová z 1. DGC Bystřice pod Hostýnem za výkon 95 úderů.

Stříbrná byla stále se zlepšující Bětíková z Olomouce (107). Její klubové kolegyně Geržová a Lépová se rozstřelovaly o bronz, když obě zahrály 113 úderů. Štěstí nakonec přálo Geržové.

Nejpočetněji byly obsazeny obě mužské kategorie. Seniorů se sjelo patnáct a o přední pozice ve výsledkové listině byl sveden napínavý souboj. O třetí příčku se po ukončení čtvrtého kola rozstřelovali Rimpler z Jedovnice s domácím Rejhonem po výkonech 97 úderů.

Rozhodnutí padlo na šesté dráze – bronz bral domácí hráč. Rovněž o vítězi rozhodoval rozstřel, když Jašek z Olomouce a Karásek ze Šternberka zahráli shodně 95 úderů. Úspěšnější byl olomoucký borec, který si odvezl také pohár pro absolutního vítěze mezi seniory.

Ani mezi šestnácti muži nebylo o rozdělení medailí rozhodnuto po dohrání čtvrtého kola.Oprvním a druhém místě se opět rozhodovalo rozstřelem. Střetli se v něm reprezentanti Ivan Macho, hrající v zahraničí za Bochumer MC, a Urbánek z MGC Brno.

Oba zahráli famózních 85 úderů (prům. 21,25/kolo). Macho rozhodl o svém vítězství na deváté dráze. Za Urbánkem zůstal o jeden úder Láník z Jedovnice (86). Absolutním vítězem mezi muži byl vyhlášen Holub z Příboru.

V průběžné soutěži dvanácti týmů získalo cenu pro vítěze družstvo Tovačova ve složení Vymazal, Netopil a Havelka, posílené Urbánkem. Druzí skončili borci startující v barvách 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a třetí byl celek MGC Jedovnice.

Zdeněk Rejhon