„V letošní sezoně jsme se soustředili především na závody Evropského šampionátu (ACSI Mini MX Euro Cup 2013) a také na podzimní závod světového šampionátu v italském Recettu," připustil Adámek.

První jarní závod evropské série hostilo 1000 km vzdálené městečko Canneto Sugolio v Itálii. Na tyto závody vycestovali z ČR pouze 3 jezdci, a to Michal Adámek (Přerov), Jiří Stanzel (Šumperk) a Marek Černý (Šumperk).

Celý závodní víkend provázel silný déšť a na trati bylo místy i 30 centimetrů bláta a vody. Sobotní závod byl přesunut na neděli kvůli silnému dešti.

Nicméně italští pořadatelé vše zvládli na jedničku a během neděle byla trať v perfektním stavu pro závody. Michal Adámek (kategorie Ama Over 21) se kvalifikoval do finále ze 7. místa. Samotné finále Adámek dojel na pátém místě. Jiří Stanzel a Marek Černý se zúčastnili kategorie Veteran 35+. Oba bez problémů prošli kvalifikací a po finále patřilo Černému 8. a Stanzelovi 9. místo.

Druhá zastávka tohoto seriálu byla v Maďarsku, konkrétně město Orbottyán u Budapeště. Letní termín zajistil opravdu teplé počasí. Teplota na slunci byla na příjemných 37°C. „Trať opět připravená perfektně, lavice, dvojskoky a i pro jezdce oblíbená roleta, nic z toho na této trati nechybělo," zmínil Adámek. Po ranních trénincích a kvalifikacích se jely 2 ostré rozjížďky. Zde se povedlo získat Michalu Adámkovi celkově druhé místo ve své kategorii, což ho posunulo průběžně na třetí místo v šampionátu.

Třetí závod byl pro Českou republiku nejzajímavější, protože se závod jel na známě supercrossové trati v Litovli. „Litovelští pořadatelé nenechali nic náhodě a připravili perfektní závody jak pro jezdce, tak pro diváky," prozradil Michal Adámek. K ACSI Euro Cupu byl přidán na neděli i závod Mistrovství ČR pitbike a vložené závody velkého MMČR Supercrossu v kategoriích MX1 a MX2.

Pro Adámka bylo nutné dojet v ostrých jízdách alespoň do 4. Místa pro udržení celkově třetího místa. Nakonec z toho bylo místo třetí, což 3. celkovou pozici v ACSI Euro Cupu v kategorii Ama Over 21 jen potvrdilo. Nedělní MMČR pitbike už ale pro Michala tak úspěšné nebylo, protože po kontaktu s jiným jezdcem přišel o řadící páku i o spojku a celou jízdu jízdu jel na jeden převodový stupeň. K tomu ještě přišla v posledním kole další smůla a Michal musel z třetího místa ze závodu odstoupit. Tohoto závodu se zúčastnil i další jezdec z přerovského regionu Roman Navrátil, který obsadil v kategorii Open třetí místo a Pavel Hejkerlík, který tuto kategorii Open vyhrál.

Vrchol pitbikové sezony se každoročně jezdí v kryté hale v italském městě Recetto. Toto 1140 km vzdálené město přilákalo na světový šampionát jezdce z mnoha zemí. Za Českou republiku zde nastoupili Michal Adámek (Ama Over 21), Adam Záveský (Ama Under 21), Filip Holenda (Ama Under 21) a Luděk Jankovský (Expert).

Velmi náročná trať supercrossového charakteru ukázala, že není až tak jednoduchá, jak na první pohled vypadala. Sypký terén, místy až písečný, zapříčinil to, že mnoho jezdců okusilo, jaká je trať i velmi z blízka. Patřil mezi ně i Michal Adámek, který si v druhém treninku poranil levé rameno po pádu na jednom ze skoků.

Do kvalifikace i přes bolest nastoupil a do finále se kvalifikoval z pátého místa. Samotné finále Mini SX World Pitbike Race kategorie Ama Over 21 se jelo před desátou večer. Michal odstartoval na výborném třetím místě, ale ve třetí zatáčce došlo ke kontaktu s dalšími dvěma jezdci a následnému zdržení.

Po stíhací jízdě se podařilo Adámkovi získat 7. místo. Adamovi Záveskému patřilo v kategori Ama Under 21. místo čtvrté a Luděk Jankovský si díky smůle několika jezdců z Expert dojel pro místo třetí.

Této kategorii vévodí v současné době asi dva nejrychlejší jezdci na pitbiku na světě, a to jsou Mike Valade a Kevin Lamaz, a právě Kevin měl ve finále problém s vyjetím z tratě a nárazu do oplocení, a bohužel doba, než vyprostil motorku, byla příliš dlouhá na to, aby dosáhl pódiového umístění.

„Nicméně pohled na jeho stíhací jízdu byl opravdu neskutečný. Pro všechny naše jezdce znamenaly tyto závody spoustu nových zkušeností, zážitků a poznání nových přátel ze světové pitbikové scény. V příštím roce bychom se chtěli nadále zúčastňovat seriálu ACSI Euro Cupu i World Race," uzavřel hodnocení přerovský závodník Michal Adámek.