"Přepálila jsem začátek, už na druhém kilometru jsem měla úplně zakyselené nohy a běžela jsem jen s cílem doběhnout a nevzdat to. Na sedmém kilometru ale nohy najednou povolily a chytla jsem druhý dech. Přede mnou byl nejtěžší úsek celé trati - sjezdovka na Černou horu - na ní jsem se postupně dostala z jedenáctého až na sedmé místo. Kdyby byl závod delší, asi bych mohla útočit ještě na šesté místo, hodně jsem soupeřku stahovala," shrnula průběh závodu přerovská běžkyně. "Jsem ale spokojená, byl to první závod sezóny a dost jsem cítila, že nejsem vůbec rozzávoděná. Věřím, že další závody už budou jenom a jenom lepší."

Cílem Brtníčková proběhla v čase 1:17:57 hod. Minulý víkend vlivem zdravotních obtíží přišla o MČR v běhu na 10 000 metrů na dráze, kde patřila k širšímu okruhu favoritek na cenný kov.

V silně obsazeném závodě mužů zde ale běžel Václav Vandrovec. Oproti loňskému roku dokázal vylepšit své umístění o dvě pozice a z nedalekého Holešova si přivezl třinácté místo. Bohužel ale nevylepšil svůj osobní rekord, který si vytvořil právě před rokem - letos běžel za 32:20,15 min.

Autorka: Martina Koutňáková