Kamery České televize, obrovská návštěvnost, dobrá nálada a hlavně vyvrcholení celého víkendu. Zápasy juniorek, juniorů a žen Východ – Západ v neděli v Rokytnici vystřídalo nejočekávanější střetnutí mužů Morava – Čechy, které se hraje již od roku 1922. Domácí TJ Sokol Rokytnice velkou slávu hostil přesně po dvaceti letech.

„Předtím se tady Mezizemské utkání odehrálo v letech 1979 a 1989. Jsme rádi, že výboru se podařilo tuto akci uskutečnit, protože jde o organizačně i finančně velmi náročnou záležitost,“ prozradila za organizátory Jana Sládečková.

Venkovní hřiště, úzké a vyšší branky, útočníci a obránci nebo hřiště rozdělené na třetiny. To je národní házená a stovky diváků v Rokytnici ji mohly sledovat v té nejkvalitnější možné podobě.

„V regionu dlouho utkání Čechy – Morava nebylo, jde to vidět i na návštěvnosti. Národní házenkáři se sejdou a jde o svátek a vrchol národní házené,“ zmínila Jana Sládečková.

V užší nominaci Moravy nechybělo ani sedm zástupců domácího prvoligového oddílu, převaha v hledišti tak byla předem daná. Přes dobrý start do utkání nakonec zvítězili muži Čech poměrem 16:14.

Součástí víkendového svátku národní házené byla sobotní přípravná utkání v Rokytnici a Kokorách i přátelské utkání legend Morava – Čechy.

Jestliže svět tohoto tradičního sportu pomalu ale jistě mizí, tak o víkendu to na Přerovsku vypadalo úplně jinak.

Výsledky Mezizemských utkání v národní házené 2021:

Muži: Morava – Čechy 14:16 (8:8)

Ženy: Východ – Západ 11:25 (3:11)

Junioři: Východ – Západ 22:28 (10:16)

Juniorky: Východ – Západ 21:21 (8:9)

Legendy: Morava – Čechy 17:17 (7:8)